stat
Impreza już się odbyła

Broniewski młody. Impresje - pokaz

Zapraszamy do Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku na spektakl "Broniewski młody. Impresje" w wykonaniu aktorów Teatru Temat.

paź 23

piątek, godz. godz., 16:30

bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet
paź 24

sobota, godz. 13:00

Wstęp wolny
Życiem Broniewskiego, jak i jego talentem, można by obdzielić nawet kilka bujnych literackich biografii. Człowiek z etykietą poety rewolucji, który emocjonalnie grał Chopina i recytował romantyków. Nałogowo palił i czytał. No i pił...nałogowo. Interesowała go literatura, alkohol, gra w karty i kobiety. Jego stałość przejawiała się w miłości do gór, nart, jazdy na rowerze i pisania. Wszystkie rysy jego osobowości widoczne są już w młodości. Uparty, szczery, porywczy, poszukujący przygód jako sposobu na nudę życia. Zobaczymy to w impresji do tworzącego się spektaklu "Broniewski Młody", który powstaje m.in na podstawie owianych nieco skandaliczną legendą "Pamiętników z lat 1918-1922". Opowieści Broniewskiego pełne są zmysłowości, której dopełnienie stanowią liryczne wiersze. Do tego taniec, śpiew i impresje muzyczne.

W roli Poety HUBERT MATYSIAK
Impresja ruchowa AGNIESZKA SENDEROWSKA-RUCIŃSKA
Scenariusz i reżyseria RENATA DYMNA

Przypominamy, że imprezy odbywają się z zachowaniem zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i dystansu społecznego. Liczba miejsc w sali kinowej jest ograniczona do 50. Nasi widzowie powinni posiadać maseczki ochronne.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.