stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Brodka Tour (15 opinii)

pop
  • czwartek, 7 grudnia 2017,
    godz. 20:00 - 22:00
  • Stary Maneż
    Gdańsk, Juliusza Słowackiego 23  mapa
  • 75 zł, w przedsprzedaży  55

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

Brodka wraca do klubów! Zimowa trasa nazwana po prostu Brodka Tour to koncerty przekrojowe, na które składają się piosenki z 3 ostatnich wydawnictw. Jak zwykle u Brodki z pewnością możemy się spodziewać przearanżowanych wersji, niespodziewanych zwrotów akcji i pięknej oprawy wizualnej.

Relacja z imprezy

Wilki Akustycznie

gru 9

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 85 zł
Kup bilet

Young Stars on Tour 2018

pop
gru 9

niedziela, godz. 14:00 - 19:00

Gdańsk,
bilety 79 - 149 zł
Kup bilet


19:00 otwarcie drzwi
20:00 Barbara Wrońska
20:45 Brodka

Monika Brodka po zagraniu w ciągu ostatniego roku dwóch tras koncertowych promujących ostatnią płytę CLASHES, które odbyły się najpiękniejszych salach filharmonijnych i teatralnych w Polsce i to w 12-osobowym składzie, wraca z przytupem na scenę.

Na temat zbliżających się koncertów mów: Sama nie mogę się doczekać tej klubowej energii która nas czeka. Dawno nas nie było w takiej odsłonie. Już myślimy czym Was i siebie zaskoczyć...

W 2003 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu Idol i w styczniu 2004 roku wygrała jego finał, zdobywając 69% głosów telewidzów. 27 września tego samego roku ukazała się pierwsza płyta piosenkarki pt. Mini Album vol. 1. Zawierający sześć piosenek minialbum był promowany singlem "Ten". Druga część debiutu Moniki Brodki pt. Mini Album vol. 2 została wydana 25 października 2004 roku. Tego samego dnia oba minialbumy zostały wydane na jednej płycie zatytułowanej Album. Wydawnictwo zadebiutowało na 8. miejscu listy OLiS w Polsce. W grudniu 2004 roku otrzymała nominację do nagrody Paszport "Polityki" w kategorii Estrada.

W 2005 roku Monika Brodka została nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Album Roku Pop, Nowa twarz fonografii oraz Wokalistka roku. 10 czerwca dzięki piosence "Miałeś być..." wygrała konkurs premier na 42. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Została także wyróżniona statuetką plebiscytu Superjedynki w kategorii Debiut oraz nagrodą słuchaczy Radiowej "Jedynki". Nagrodą był koncert w studio im. Witolda Lutosławskiego. 7 września tego samego roku debiut uzyskał status złotej płyty, sprzedając się w nakładzie 35 tys. egzemplarzy. W październiku Monika Brodka nagrała piosenkę "Horoskop" razem z duetem WSZ & CNE. Utwór znalazł się na wspólnej płycie raperów pt. Jeszcze raz.

20 listopada 2006 roku został wydany drugi album Moniki Brodki zatytułowany Moje piosenki. Promowały go single "Znam Cię na pamięć", "Miał być ślub" oraz "Za mało wiem". W 2008 roku Monika Brodka nagrała trzy nowe piosenki, "Znowu przyszło mi płakać", "Mam nowy plan" oraz "Piosenka z głowy". Utwory zostały wydane na potrzeby serialu BrzydUla, emitowanego na antenie stacji TVN.

20 września 2010 roku ukazał się trzeci album studyjny Moniki Brodki pt. Granda. Muzykę na płytę skomponował Bartosz Dziedzic wraz z sama Moniką Brodką. Wyjątek stanowi utwór "Hejnał", który przygotował Jan Brodka (ojciec piosenkarki) oraz Dziedzic, producent wszystkich kompozycji z albumu. Słowa do piosenek napisała sama piosenkarka, a także Radek Łukasiewicz z formacji Pustki oraz Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Wydawnictwo było promowane w Polsce podczas trasy koncertowej Granda Tour. W listopadzie 2011 roku album uzyskał status dwukrotnej platynowej płyty, natomiast w 2012 roku promujący płytę teledysk do utworu "Krzyżówka dnia" został wyróżniony Fryderykiem.

30 maja 2012 roku ukazał się trzeci minialbum piosenkarki zatytułowany LAX, który został nagrany w Red Bull Studio w Los Angeles, a jego producentem został Bartosz Dziedzic. Wydawnictwo ukazało się w formie cyfrowej. Pierwszą promującą je piosenką był utwór "Varsovie", do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Antoniego Nykowskiego. Kolejnym singlem został numer "Dancing Shoes". 24 listopada 2012 roku w Rzeszowie Monika Brodka rozpoczęła ogólnopolską trasę koncertową promującą album. W 2013 roku piosenkarka została nominowana do Fryderyków 2013 w najważniejszych kategoriach: Artysta roku, Album roku (za LAX) oraz Utwór roku (za "Varsovie"). W tym samym roku została Kobietą Dekady "Glamour". 9 sierpnia 2013 roku wystąpiła na głównej scenie odbywającego się w Krakowie Coke Live Music Festival. W 2014 roku album Granda uznany został najlepszą płytą nagrodzoną Fryderykiem w ostatnich 20 latach w kategorii Muzyka rozrywkowa.

Na wszystkich koncertach Brodkę poprzedzać będzie Barbara Wrońska ze swoim premierowym solowym projektem.

- Miałam przyjemność usłyszeć część płyty Basi przedpremierowo i zachwyciłam się jej oryginalnością i świetnymi tekstami. Bardzo cieszę się na tę wspólną podróż przez Polskę - mówi Monika.

Barbara Wrońska - wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów. Od wielu lat współtworząca zespół Pustki. Połówka siostrzanego duetu Ballady i Romanse. Sama komponuje i sama aranżuje muzykę.Po latach pracy zespołowej postanowiła zaprezentować swój całkowicie autorski, solowy materiał, którego jest również producentem.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (15)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)