• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

BrassWood Fest

pop

Na 2 scenach w Operze Leśnej wystąpią Skubas, Mikromusic Acoustic Trio, duet Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski. W supporcie usłyszymy debiutującego Maksa Łapińskiego. Koncert galowy to L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble wraz z udziałem wspomnianych solistów oraz Kasi Lins. Tego samego dnia odbędą się także otwarte warsztaty brassowe i tradycyjnie już - parada muzyczna, która przejdzie przez Monte Cassino w Sopocie. Nie zabraknie akcentu ukraińskiego - na eko- akustycznej scenie On Stairs oprócz Tęgich Chłopów i innych orkiestr wystąpi także chór Vyrij z Ukrainy.

Rebel Babel Brasswood Parade, to cykliczne wydarzenie, które otworzy muzyczne wrota brassowym brzmieniem wielu orkiestr. Ok. godz. 17.00 w Parku Północnym w Sopocie niemal setka muzyków spotka się na warsztatach brassowych, w których udział może wziąć każdy, kto czyta nuty i przyniesie ze sobą instrument brassowy. Muzycy zagrają wspólnie: Deszcze Niespokojne, Manifest oraz Nim wstanie świt. Nuty do ściągnięcia ze strony rebelbabel.com. Projekt jest współfinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego
"Niepodległa". Jak mówi Dyrektor Artystyczny Brasswood, Łukasz L.U.C. Rostkowski - Zapraszamy wszystkich muzyków na nasze warsztaty, a potem do wzięcia udziału w paradzie i wspólnym koncercie.

pop - koncerty w Trójmieście


Zagrać może z nami każdy, kto gra na instrumencie dętym, perkusyjnym lub drewnianym. Czekamy na was w Parku Północnym! Następnie na Placu Przyjaciół Sopotu, ok. godz. 17.45-18.00 odbędzie się koncert pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Po koncercie orkiestra wyruszy główną arterią w Sopocie - Monte Cassino. Kilkudziesięciu muzyków z instrumentami dętymi zacznie swój muzyczny marsz na placu
Przyjaciół Sopotu, a zakończy pod Operą Leśną. Usłyszymy muzyków z formacji: Tęgie Chłopy, Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni, Powiatowa i Miejska Orkiestra w Chełmży z udziałem utalentowanych mażoretek, oraz bębniarzy z zespołu Cocodjembe. Brasswood Parade jest dostępny dla wszystkich.



Od 19.00 rozpocznie się koncert, na którym usłyszymy m.in.: Skubasa, duet Waglewski& Pospieszalski, Mikromusic Acoustic Trio, Maksa Łapińskiego w nastrojowych, kameralnych i akustycznych aranżacjach. Koncerty na scenie "Lasów" przeplecione zostaną brassowymi wykonami orkiestr na schodach Opery Leśnej. To jedna z niewielu okazji by usłyszeć zespoły w ich naturalnym brzmieniu. Nie zabraknie też energetycznego koncertu autora BrassWood Fest - Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble oraz zaproszonymi solistami. Finałem koncertu będzie set Djski DJ NOZa wraz z instrumentalistami.



Opinie