stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bracia Figo Fagot (4 opinie)

  • czwartek, 18 stycznia,
    godz. 19:00
  • Kwadratowa
    Gdańsk, Siedlicka 4  mapa
  • 50 zł, w przedsprzedaży  40

zobacz zwycięzców

Konkurs zakończony

Po roku przerwy Bracia Figo Fagot wracają do Kwadratowej. 18 stycznia duet ponownie wystąpi w gdańskim klubie i opanują wypełnioną po brzegi salę. Będzie okazja do zabawy przy numerach takich jak "Bożenka", "Pisarz Miłości" czy "Ooooo kończy się już noc". 

Relacja z imprezy

bilety 59 zł
Kup bilet

Disco Stars Live

gru 8

sobota, godz. 09:00

Gdynia,
bilety 189 zł
przedsprzedaż 169 zł


Zespół Bracia Figo Fagot powstał we wrześniu 2010 roku na potrzeby serialu Kaliber 200 Volt, emitowanego w jednej z telewizji muzycznych i jest realną kontynuacją serialowych postaci tworzących wysmakowane disco polo z elementami humorystycznej ironii. Tworzą go "Figo - Fabian Barłoś", czyli Piotr Połać (wokal, teksty) oraz "Fagot - Szymon Filip Barłoś", czyli Bartosz Walaszek (keyboard, wokal, teksty).

21 maja 2012 roku nakładem S.P. Records ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Na Bogatości. Album zawierał utwory znane z serialu Kaliber 200 Volt w nowych aranżacjach, a także premierowe kompozycje. Płyta jeszcze tydzień przed premierą znalazła się na pierwszym miejscu przedsprzedaży EMPIK.com w rankingu TOP 50. Singlem promującym wydawnictwo był utwór Bożenka, do którego teledysk obejrzało już ponad 15 milionów użytkowników kanału Youtube. 

5 października 2013 na sklepowych półkach pojawił się drugi krążek kapeli, zatytułowany Eleganckie Chłopaki, na którym gościnnie wystąpił Czesław Mozil. Album, podobnie jak jego poprzednik, przypadł do gustu publiczości, która wypełniała po brzegi każdą salę, w której grali Bracia Figo Fagot. 
Trzeci studyjny album braterskiego duetu, Discochłosta, wydany został jesienią 2014 roku. Krytycy nie pozostawili na nim suchej nitki, ale opinie fanów zespołu oraz atmosfera na koncertach świadczą o tym, że Bracia Figo Fagot jeszcze długo ze sceny nie zejdą. 
W 2015 roku zespół nie próżnował i wydał kilka nowych singli - Polska, Trzech króli, Lato i Morze czy Dziewczyna zawistna. Utwory te znalazły się na płycie Disco Polo, która została wydana jesienią 2016.

Posłuchaj:
Bożenka


Ooooo kończy się już noc


Pisarz Miłości


Wóda zryje banie


Bilety w cenach: 
- 40 zł (przedsprzedaż), 44zł (EVENTIM), 50 zł (w dniu koncertu)

do nabycia:
- w biurze klubu (Bratniak, p. 211) w godzinach 10:00-15:00
- *w punktach sprzedaży eventim (Empik, Media Markt, Saturn, Media Expert),
- *on-line: Eventim.pl
*cena biletów sprzedawanych on-line i w zewnętrznych punktach sprzedaży jest powiększona o prowizję partnera.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)