• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Bownik

Przełożony z września zespołu Bownik, odbędzie się 17 października w gdańskim Bunkrze. Po koncercie zapraszamy na spotkanie przy koktajlach i muzyce.

Zespół BOWNIK tworzy dwóch warszawskich muzyków, którzy przez lata działali pod nazwą Control the Weather. Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


"Radykalna korekta" to czyste, bezkompromisowe brzmienie Bownika, najbardziej bezpośredni i bezczelny album w dyskografi zespołu. Płyta jest pozbawiona gości, wyprodukowana w stu procentach przez członków "Bownika". Brakuje na niej utworów typowo "singlowych", nie brakuje za to punkowego gniewu i zdecydowania. Michał Bownik oraz towarzyszący mu DjEduardo wiedzą doskonale, że pojawili się na rynku po to, by zbawić scenę muzyczną. Bardziej, niż doświadczonym producentom ufają swojej intuicji, od przestrzeni studyjnej wolą domową swobodę. Zamiast wypróbowanych, zużytych aranżacji wybierają brzmienie inne od wszystkiego, co można usłyszeć w rozgłośniach radiowych. "Radykalna korekta" to nie tylko pięć piosenek, to manifest twórczej pasji, to odpowiedź na muzykę, która dziś, gdy od dźwięków ważniejsze stały się portale społecznościowe i programy talent show, jest bardziej produktem niż dziełem sztuki. Bownik nie ogląda się na innych, nie traci czasu na internetowy nonsens. Zamiast tego stawia kolejny, po "Delfinie", krok na swojej drodze do muzycznego tryumfu.

Bawimy się bezpiecznie:
- obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do klubu, oraz podczas korzystania z toalet
- osoby, które będą miały podejrzenia jakiejkolwiek choroby nie zostaną wpuszczone do klubu
- prosimy zachować bezpieczne odległości
- prosimy o zabranie maseczek

Otwarcie Drzwi: 19:00
Koncert: 20:00

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
1 Pula 35 zł WYPRZEDANE
2 Pula 40 zł WYPRZEDANE
3 Pula 45 zł
Bilety Online:
https://goingapp.pl/evt/2189157/bownik-w-gdansku

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • hip-hop
  maj 26
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Michał Anioł
 • folk / reggae / world
  maj 28
  sobota, g. 18:00
  Gdańsk, Dom Zarazy
  Roy Einar Dreng