• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Boto Open Air: Nata & Evgeny

Nata i Evgeny to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie ich muzyczne drogi zetknęły się w 2012 roku. Muzyczny projekt powstał w celu stworzenia unikalnego brzmienia dzięki połączeniu tradycyjnego wykonawstwa na szofarze z innowacyjnym użyciem gitary akustycznej i efektów elektronicznych. Muzycy wykorzystują brzmienia instrumentów perkusyjnych, łącząc je z wyjątkową barwą i techniką wokalną.

gru 2

piątek, godz. 18:00

bilety 190 - 240 zł
gru 10

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
ulgowy 20 zł
przedsprzedaż 20 zł
Wydobywają więcej różnorodnego brzmienia z szofara, niż ktokolwiek kiedykolwiek przed nimi. Dlatego ich oryginalne kompozycje przenoszą jak gdyby ten instrument z dawnych czasów do świata współczesnego elektronicznego środowiska. Równie dobrze czując się w domu w małych kameralnych lokalach lub grając na znacznie większych koncertach, częste występy na żywo w wielu krajach europejskich zaostrzyły ich koncepcję i podejście.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Od 2017r zespół przebywa i koncertuje w różnych częściach Polski , a także za granicą , ale głównie w Poznaniu , który stał się dla nich przyjaznym domem . Duet stale eksperymentuje z formami performatywnymi, które stanowią specyfikę koncertów na żywo. Koncerty te prezentowane były z wielkim sukcesem jak na europejskich festiwalach ( Noc Kultury ( Lublin ), Festywal Żupańskiego ( Poznan ), Legendarny Złotów ( Złotów) , Music Splitz ( London ), LvivKlezFest ( Lviv ), Simchat Chajim Festywal (Poznan, Buk), Final WOŚP ( Scena Glówna, Poznań), Regio Active ( Gryfino(Pl), Greisfwald (Ger) ) ), tak i na scenach teatralnych ( Teatr Ośmego Dnia ( Poznań ), Scena na Pietrze (Poznań)).

Uznając ich godne uwagi podejście do tworzenia nowej muzyki, Nata i Evgeny byli w 2020 roku odbiorcami Kultura na wynos z inicjatywy Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, a w 2021 roku zostali laureatami konkursu stypendialnego Rady Miasta Poznania .

Podczas lockdownu zespół akurat w Poznaniu znalazł studio gotowe do eksperymentów z dźwiękiem i rozpoczął pracę nad nagraniem swojej muzyki. W wyniku tej współpracy udało się nagrać 10 piosenek, które wielokrotnie zaczęli grać w radiu Polski, Anglii, USA, Irlandii, Włoch, Holandii, Szwecji.
Nata - wokal, liryka, perkusja, szofar, piszczałka;
Evgeny - autor muzyki, gitara, elektronika.
https://www.facebook.com/nata.evgeny
VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=AZhK8Iwy9-4... Shine
https://www.youtube.com/watch?v=WuP25KqEFK4... Life
https://www.youtube.com/watch?v=nOsPtkyymHQ

Informacja o biletach

Opinie

 • muzyka elektroniczna , spotkanie , wystawa
  lis 17-30
  g. 13:00, 16:00, 19:00
  Gdańsk, Kolonia
  Robert Curgenven - Czarny Pokój
 • folk / reggae / world , muzyka elektroniczna
  gru 2
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Wardruna