• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Boto Jam: Bliskowski / Szlempo / Kreft
PATRONAT

Boto Jam - Keep Swinging: Piotr Jankowski & goście

Zapraszamy wraz z Piotrem Jankowskim i Trójmiejską Kapelą Swingową, na kolejny z cyklu Jam Session KEEP SWINGING, w klimacie muzyki swingowej - muzyki przełomu lat 30-40. / muzyki popowej lat 30 - 40.

Trójmiejska Kapela Swingowa
Kwartet instrumentalno wokalny w składzie;
Maciej Flont p. voc.ts.
Antoni Śliwa fl.ts.voc.
Aleksander Tryba kontrabass.
Piotr Jankowski dr. (lider)

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Zespól powstał w 2020 i wykonuje głównie muzykę jazzową lat 1930-40, która w tym czasie była najpopularniejszym gatunkiem muzyki. Funkcjonowała przede wszystkim jako muzyka taneczna, a do jej najpopularniejszych wykonawców należeli min: Count Basie, Benny Goodman, Duke Ellington czy Glen Miller. Wielcy wokaliści tego gatunku jazz to : Frank Sinatra, Ella Fitzgerald czy Luis Armstrong.
I to właśnie najbardziej popularne utwory wykonywane przez tych to właśnie wokalistów będzie można usłyszeć podczas koncertu. Można powiedzieć że muzycy zespołu należą do trzech generacji polskiego -trójmiejskiego jazzu.

Maciej Flont i Antoni Śliwa to weterani trójmiejskiej sceny jazzowej. Do najbardziej rozpoznawalnych formacji jakie współtworzyli to Rama 111 i Baszta .

Piotr Jankowski należy do czołowych polskich perkusistów .Współtworzył wiele różnych projektów muzycznych i współpracował w najwybitniejszymi postaciami światowego i polskiego jazzu. Współpracował tez z wieloma wybitnymi polskimi wokalistami. Poza tym jest też liderem i założycielem takich projektów muzycznych jak: ASAF ( z Maciej Sikała), Radunia River Jazz Band czy Piotr Jankowski & Tribute to Dexter Gordon.

Najmłodszym członkiem zespołu jest Aleksander Tryba, który właśnie ukończył Szkołę Muzyczną II st. W Gdańsku i współpracuje kilkoma trójmiejskimi projektami muzycznymi. Jest również studentem Politechniki Gdańskiej.

Wszyscy muzycy stanowią też część sekstetu Radunia River Jazz Band.

Mile widziane stroje z lat 30-40!
Razem z Piotrem Jankowskim i T.K.S. zapraszamy w muzyczną podróż w czasie do lat Ery Swingu.!

https://www.youtube.com/watch?v=iZHKPpPUQB4
https://www.youtube.com/watch?v=9ZejccdgwKo
https://www.youtube.com/watch?v=Z9NlAUZLM08

***
źródło fot. Piotr Jankowski

Opinie

 • blues / soul
  mar 30
  czwartek, g. 19:30
  Gdynia, Blues Club
  Marek Raduli Squad
 • muzyka poważna , blues / soul , pop
  kwi 1
  sobota, g. 19:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Gitaroza