• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bonnie and Clyde - pokaz specjalny

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych organizujemy przegląd z okazji 100-lecia wytwórni Warner Bros.

paź 11

środa, godz. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90 -26,90 zł
Kolejnym filmem prezentowanym przez nas będzie "Bonnie & Clyde" - zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych dziesiątki lat po premierze. W czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy Zachód Ameryki, Clyde Barrow i Bonnie Parker rozpoczynają wspólną, przestępczą drogę. Nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Pragną jedynie przygody - i siebie nawzajem.

 11.06 godz. 20:30
 Bonnie i Clyde
Reżyseria: Arthur Penn
Produkcja: USA, 1967
Gatunek: akcja, komedia kryminalna, kryminalny
Klasyka filmu gangsterskiego. USA, 1931, czasy wielkiego kryzysu. Clyde niedawno opuścił więzienie, Bonnie pracuje jako kelnerka w niewielkiej knajpie. Kiedy Clyde usiłuje ukraść auto jej matki, wpadają na siebie po raz pierwszy. I od razu wyruszając razem w świat. Na początku nie znają ani swoich imion ani nawet celu podróży. Kiedy trafiają na starą farmę, w jednej chwili wszystko ulega zmianie. Jestem Clyde Barrow, a to Bonnie Parker. Napadamy na banki" tak Clyde przedstawia ich nieznajomemu farmerowi. Zaczynają rabować banki i napadać na sklepy. Kradną i zabijają, ale oszczędzają biednych i słabych. To walka o niezależność z systemem i ludźmi, którzy za nim stoją.

Barrow i Parker to postaci autentyczne - słynni w latach 30 złodzieje, których kolejne dokonania opisywała amerykańska prasa czyniąc ich bohaterami masowej wyobraźni. Zastrzelili kilkanaście osób, w tym dziewięciu policjantów. I jako pierwsi przestępcy zyskali sławę dzięki mediom. Zginęli przeszło 70 lat temu, w pobliżu Bienville Parish w Luizjanie, w obławie policyjnej. Podobno policjanci nafaszerowali ich przeszło 50 kulami. Na dużym ekranie losy pary legendarnych przestępców pokazane są od początku, od pierwszej chwili ich znajomości, aż do końca, kiedy wpadną w śmiertelną zasadzkę zdradzeni przez przyjaciół.

Bilety do nabycia w kasie kina, lub internetowo :
https://biletyna.pl/event/view/id/332042

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Opinie