• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bon Jovi (69 opinii)

To będzie jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów w Polsce. Grupa Bon Jovi po raz pierwszy przyjedzie do naszego kraju. Koncert odbędzie się 19 czerwca na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Organizatorami wydarzenia są: agencja Prestige MJM i Arena Gdańsk Operator.

Relacja z imprezy

16.30: otwarcie bram stadionu
18.30: początek występu supportującej grupy IRA
Ok. 20.00: na scenę wchodzi Bon Jovi

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Bon Jovi to jeden z najbardziej popularnych zespołów na świecie. Przeboje "It's My Life", "Livin On a Prayer" czy "Always" grane są każdego dnia w największych stacjach radiowych na wszystkich kontynentach. W przeszłości próba sprowadzenia zespołu do Polski podejmowana była kilkukrotnie. Nigdy jednak zespół na czele z swoim charyzmatycznym wokalistą nie pojawił się w naszym kraju.
Bon Jovi bez Richiego Sambory
Na stronie internetowej zespołu Bon Jovi pojawiła się informacja, że jeśli ktoś chce zwrócić bilety na koncert (19 czerwca na PGE Arenie) z powodu nieobecności Richiego Sambory - może to zrobić.

Nie wiadomo obecnie, w ilu koncertach nie weźmie udział gitarzysta, ani także - jakie są powody decyzji. Muzycy zdradzili tylko, że kryją się za tym powody osobiste, i wszelkie zapowiedziane występy odbędą się planowo. O decyzji poinformował Jon Bon Jovi podczas niedawnego koncertu w Calgary. - Richie Sambora nie będzie występował przez pewien czas - powiedział fanom ze sceny. - Miałem dwa wyjścia - spakować się i wrócić do domu lub dać wam wszystko to, co jestem w stanie.

- Wreszcie się udało i nie mamy wątpliwości, że to będzie wielkie wydarzenie. Z całą pewnością jeden z największych, jeśli nie największy koncert, który odbędzie się w przyszłym roku w Polsce - mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem występu zespołu Bon Jovi w Gdańsku.

O tym, że koncerty grupy Bon Jovi należą do wyjątkowych nie trzeba nikogo przekonywać. Pod tym względem zespół znajduje się w ścisłej światowej czołówce od bardzo długiego czasu.

- W 2011 roku zespół zarobił na koncertach aż 192 miliony dolarów i został wyprzedzony jedynie przez grupę U2, która zainkasowała 293 miliony dolarów. To najlepiej dowodzi, że mamy do czynienia z artystą, który potrafi zapełnić największe obiekty na świecie. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w Polsce - przekonuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Przed koncertem Bon Jovi na gdańskiej PGE ARENIE, do którego dojdzie 19 czerwca 2013 roku, wystąpi zagraniczny support. Kto nim będzie? To na razie tajemnica. O tym już wkrótce zdecyduje sam artysta.

- Bon Jovi wybierze sam artystę, który rozgrzeje publiczność. W tej chwili wiemy jedynie tyle, że nie będzie to polski wykonawca. Trudno nam jednak powiedzieć, kto przyjedzie z zespołem na PGE ARENĘ w czerwcu przyszłego roku. To będzie w stu procentach decyzja zespołu, Jestem jednak przekonany, że będzie to miła niespodzianka dla wszystkich fanów dobrego rocka - tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem czerwcowego koncertu zespołu Bon Jovi w Polsce.

Już dzisiaj ze stuprocentową pewnością można jednak stwierdzić, że 19 czerwca impreza na PGE ARENA w Gdańsku potrwa kilka godzin i będzie prawdziwym muzycznym świętem.

Sprawy organizacyjne:
Generalne otwarcie bram stadionu PGE ARENA nastąpi o godzinie 16:30. Wcześniej, bo o godzinie 15:30, rozpocznie się wpuszczanie na stadion osób posiadających następujące bilety: Diamond Circle VIP Package, Diamond Circle, GC (Golden Circle) Fast Track, Bon Jovi Fan Club. Posiadacze wymienionych biletów będą wpuszczani tylko wejściem od strony ulicy Uczniowskiej (brama numer 12).

Posiadacze biletów w sektorach: Golden Circle, płyta A oraz na trybunach powinni udać się do bram od strony ulicy Żaglowej lub ulicy Marynarki Polskiej. Po pierwszej kontroli posiadacze biletów Golden Circle oraz płyta A muszą skierować się do tuneli numer 1 i 4. Z kolei posiadacze biletów na trybuny będą wchodzić na stadion poprzez górną promenadę.

O godzinie 18:30 rozpocznie się występ supportu, którym będzie zespół IRA. Ten koncert trwał będzie około 45 minut. Około godziny 20.00 na scenie powinien pojawić się zespół Bon Jovi.

Organizatorzy zadbali także o parkingi dla uczestników imprezy. Ogólnodostępne będą parkingi P3 i P4. Cena jednego miejsca parkingowego ustalona została na poziomie 20 złotych. Płatność będzie dokonywana przy wyjeździe z parkingu. Warto również podkreślić, że po zakończeniu koncertu wyjazd z parkingu będzie odbywał się tylko w prawą stronę. W przeciwnym kierunku poprowadzony zostanie ruch pieszych. Takie zasady będą obowiązywały aż do momentu, gdy piesi opuszczą stadion. Może to potrwać od 30 do 40 minut.
Należy także dodać, że oddzielny parking został przygotowany dla osób posiadających bilety w lożach PGE ARENY. Będzie to parking P1 (w tym przypadku obowiązują specjalne przepustki).

Dotarcie na koncert zespołu Bon Jovi powinna ułatwić Szybka Kolej Miejska, która 19 czerwca będzie kursować według specjalnego rozkładu. Pierwszy kurs ze stacji Gdańsk Główny w kierunku stadionu (stacja Gdańsk Stadion - Expo) będzie miał miejsce o godzinie 17:00. Kolejne odjazdy planowane są co 20 minut aż do godziny 19:40. Po zakończeniu koncertu ze stacji Gdańsk Stadion - Expo pierwszy kurs w kierunku stacji Gdańsk Główny będzie miał natomiast miejsce o godzinie 23:00, a ostatni o godzinie 1:20.
Dodatkowo, po koncercie w kierunku Zaspa/Przymorze odjadą dodatkowe kursy linii autobusowej 148 (z przystanku na skrzyżowaniu al. Hallera i ul. Czarny Dwór), zaś linie nocne będą obsługiwane przez dłuższe pojazdy przegubowe.

W dniu koncertu będzie można również cały czas nabywać bilety na koncert grupy Bon Jovi. Punkt sprzedaży wejściówek zostanie zlokalizowany w specjalnym kontenerze, który będzie mieścił się w pobliżu bramy numer 8 od strony ulicy Żaglowej.

Przy okazji koncertu Bon Jovi na PGE ARENA czynne będą punkty gastronomiczne. Kilka z nich ulokowanych zostanie na murawie stadionu. Pozostałe funkcjonować będą w stałych stadionowych punktach sprzedaży. Ponadto organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami amerykańskiego zespołu. Będę się one znajdowały w trzech miejscach: przy bramie numer 8 (od strony ulicy Żaglowej), na wewnętrznym ringu stadionu oraz na murawie. W punktach sprzedaży gadżetów będzie można płacić jedynie gotówką.
Zespół IRA, który właśnie wydał swój 10 studyjny album, wystąpi jako support przed koncertem Bon Jovi. Koncert odbędzie się 19 czerwca na stadionie PGE ARENA w Gdańsku. Amerykanie z grupy Bon Jovi wybrali spośród kilkunastu propozycji właśnie zespół IRA, który w przeszłości supoortował już grupę Aerosmith.

Zespół IRA pochodzi z Radomia. Zadebiutował na polskiej scenie muzycznej w 1988 roku podczas festiwalu w Opolu. Rok później trafiła do sklepów pierwsza płyta grupy. Jak na razie IRA ma na koncie dziesięć albumów studyjnych. - To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Ta propozycja supportu została uznana przez management Bon Jovi jako zdecydowanie najlepsze rozwiązanie - mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem pierwszego w Polsce koncertu Bon Jovi.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  99, 180, 250, 190, 350, 500, 1490 zł
Bilety na koncert zespołu Bon Jovi będą miały zróżnicowane ceny. Najtańsze wejściówki po 99 złotych będzie można nabywać na trybuny znajdujące się po przeciwnej (w stosunku do sceny) stronie stadionu. Po 180 złotych wyceniono bilety na górnych trybunach gdańskiego obiektu. Z kolei 250 złotych to cena biletu na dolnej trybunie. Na miejsca na murawie większość biletów kosztowała będzie 190 złotych. Z kolei bilet do Golden Circle, czyli strefy znajdującej się tuż pod sceną wyceniono na 350 złotych.

Do tego sektora będzie też można nabywać tzw. zestawy specjalne. W ich skład wchodzić będą: bilet na koncert w sektorze Golden Circle, prawo do wcześniejszego wejścia do sektora Golden Circle tuż przed ogólnym otwarciem bram, pamiątkowy program touru Bon Jovi oraz pamiątkowy laminowany identyfikator. Taki zestaw kosztował będzie 500 złotych. Z kolei bilety VIP (z dostępem do cateringu) kosztowały będą 550 złotych. Wyjątkową ofertą będą bilety do tzw. Diamond Circle, czyli strefy zlokalizowanej pomiędzy sceną, a wybiegiem. Szczegółówą informację na ten temat będzie można odnaleźć na stronach firm sprzedających wejściówki na koncert.

Bilety będzie można kupować za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl. Będzie je także można kupować w sieci salonów EMPIK oraz w sklepach MEDIA MARKT. Początek sprzedaży zaplanowano w piątek, 9 listopada, o godzinie 9.00.

1 bilet na koncert VIP Experience w sektorze Diamond Circle zawiera:

- preferowane wcześniejsze wejście przed otwarciem bram
- imprezę przed koncertem
- bar VIP, który zawiera darmowe piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe
- bar VIP, który zawiera darmowe ciepłe i zimne posiłki
- imprezę przed koncertem z największymi przebojami Bon Jovi
- wyjątkowe gadżety Bon Jovi

Opinie (69) ponad 10 zablokowanych

 • (3)

  Będzie się działo!

  • 71 10

  • Koncert spóźniony o jakieś 15 lat...

   • 8 2

  • co będzie się działo dokładnie?

   dojenie lemingów?

   • 2 1

  • Bedzie sie działo bo bedzie trzeba do koncertu z kasy podatnika dołozyc 5 milionów!!

   do Lopez dołozyli 2 miliony@!

   • 1 3

 • Zlikwidowac mu fryzure (1)

  ... i chyba wiecie, co wybudowac w tym miejscu?

  • 8 19

  • PRZEJSCIE PODZIEMNE!

   jeeeeeeeee!

   • 1 0

 • ceny!!!!!!! (1)

  czy ja snie koszmarny sen?????????? cena za diamond circle obejmuje uściski z Johnem i reszta bo innego wytłumaczenia 4 cyfrowej ceny nie widze. ludzie pogieło was zdrowo!!!!

  • 66 6

  • Są widełki cenowe...

   więc jaśnie Panie jak Pana nie stać na czterocyfrowe szaleństwo to za 99 zika też muzyki posłuchasz.
   Co za naród...tylko narzekają i narzekają a nic od siebie:P

   • 16 7

 • Fantastyczna wiadomość! :-D

  Marzenia się spełniają! To najlepszy news jaki usłyszałem w tym roku!

  BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!!

  • 49 7

 • Całe życie na to czekałam. :)))))))))))

  • 51 7

 • (1)

  Juz myslalem ze tego nie doczekam;)

  • 38 4

  • oni też

   • 1 0

 • Bilety (2)

  bilety za cenę 99zl - Bzdura w Empiku dziś o 9 nie były dostępne do zakupienia i nie będą- brak informacji o tym a powinna być zamieszczona gdziekolwiek. ma ktoś wiedzę gdzie są do kupna w tej cenie

  • 10 2

  • Przez neta kup.

   • 1 0

  • i znowu przez nieudaczników bedziemy musieli doplacac do stadionu

   Bo Tuskomatoły nie potrafią nawet sprzedaży dla ludzi biletów zorganizować.!!Człowiek przychodzi chce kupić bilety a tu zonk nikt nic nie wie !!

   • 5 4

 • BILETY.

  Bilety są dostępne w Empiku, także za 99 zł, z tym, że jest to określona liczba miejsc. Ewentualnie Media Markt.

  • 7 2

 • Bon co sie chowi

  CYRK ZE STANÓW I WIELKIE HALLO, WIOCHA W PIEŃ !!!
  Pewnie i tak zawitam :(

  • 21 45

 • Brawo! Jest to niewątpliwie wydarzenie na miarę wynalezienia zlewozmywaka!!!

  • 30 15

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.