stat
Wydarzenie już się odbyło

Bolek i Lolek na Dzikich Podestach Kultury

Warsztaty tańca irlandzkiego

paź 20

niedziela, godz. 15:30 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Kurs tańców latino

w każdy poniedziałek (do 30.12), godz. 17:30

bilety 30  zł
W czwartek, 6 czerwca Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście wraz ze Stowarzyszeniem WAGA zapraszają do parku obok Klubu Bolek i Lolek na wydarzenie kulturalne 
BOLEK I LOLEK NA DZIKICH PODESTACH KULTURY

koncerty w Trójmieście


6 czerwca 2019, czwartek, godz. 16.30-21.00
Klub Osiedlowy Bolek i Lolek, ul. Kołobrzeska 57
wstęp wolny


PROGRAM:
16.30 - Galopujące Strony - czytelnia letnia oraz Poetyckie Pranie
17.00 - 18.30 Dzikie Książki w Wielkiej Płycie - rozmowy z Barbarą Piórkowską o biblioteczce blokersa
18.30 - 21.00 - Dziki Zachód na Parkiecie - Nauka Tańca Country
Inspiracją do Pikniku jest eksperyment połączenia literatury z tańcem, książki (także dla dzieci) z zabawą w Parku kultowego Klubu Bolek i Lolek na Przymorzu.
Dotkniemy kultury spoza „centrum metropolii” i odkryjemy uroki legendarnego peerelowskiego osiedla. Jakie książki i muzykę lubią mieszkańcy i mieszkanki Przymorza? Czy czytają powieść z falowcem w tle Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”? Jak taniec łączy sąsiadów i sąsiadki, tych z jednej klatki schodowej i nieznajomych?
Kiedy myślimy o polskim osiedlu, przychodzi nam do głowy najczęściej blok: nowoczesny, peerelowski lub z wielkiej płyty. My zapraszamy na BLOK LITERACKI z pisarką, poetką i performerką Barbarą Piórkowską.

Piknik zaczynamy od godz. 16.30 Czytelnią Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Od godziny 17.00 spotykamy się na dyskusję o bliblioteczce każdego blokersa. Dowiemy się, co się w niej powinno znajdować (zrobimy przegląd literatury tematu), sprawdzimy, jak pisać
o przestrzeni miejskiej, spojrzymy na to, jak wykorzystać specyficzną osiedlową topografię
w tekstach. Na spotkanie zapraszamy miłośniczki/miłośników literatury i wszystkie osoby piszące, chcące poszerzyć swoje umiejętności literackie. Rozmowy o tajnikach warsztatu poprowadzi Barbara Piórkowska, pisarka i blokerka :) - autorka próz o gdańskich osiedlach "Szklanki na pająki" i "Utkanek", trenerka warsztatów twórczego pisania.

A na finał zapraszamy do tańca na Dzikim Zachodzie! Będzie z nami kowbojski DJ z muzyką, którą znacie i lubicie. Pod okiem instruktorów nauczymy się podstawowych kroków tańca country. Potańcówka trwa do zachodu słońca, czyli godz. 21.00.Kowbojskie stroje i przebrania mile widziane. Zachęcamy także do przyniesienia własnych koszy piknikowych z jadłem
i napojami.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • warsztaty
  paź 7-25.11
  g. 18:00 - 21:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Studium postaci

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni