• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bokka, Tides From Nebula (2 opinie)

Takie połączenie wisiało w powietrzu! To wspaniała niespodzianka dla fanów muzyki alternatywnej. Zespół BOKKA, który obchodzi dziesięciolecie działalności, oraz Tides From Nebula, świętujący piętnaście lat na scenie, ogłaszają wspólną trasę koncertową. Dziewięć koncertów w dziewięciu miastach zapowiada się prawdziwy kosmiczny spektakl.

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album Dont Kiss And Tell i kosmiczny Life On Planet B, na apokaliptycznym Blood Moon kończąc. Pozostając anonimowa, od dekady działa na własnych, unikalnych zasadach.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Grupa ma na koncie 4 świetnie przyjęte albumy i 3 nominacje do Fryderyków, a jej twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał zespołu błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju, m.in. na The Great Escape, Colours of Ostrava i Reeperbahn Eurosonic Festival oraz w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

Formacja jest również ceniona za oprawę wizualną swojej muzyki. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski, zyskał nominację na festiwalu Camerimage wśród artystów, takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein. Na rok 2023 przypadają 10. urodziny BOKKI, które zespół świętuje zapowiadanym na jesień albumem BOKKA HITS 10.

TIDES FROM NEBULA od 2008 roku pisze historie dźwiękami, pochodzącymi ze świata rocka, prog rocka i post rocka. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio. Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków z warszawskiej kapeli między innymi właśnie to interesuje.

Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który wyprodukował jego drugi album Earthshine. Wydana w 2019 roku płyta From Voodoo To Zen spodobała się bardzo, na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wyjątkowo pokaźną widownię.

Bilety: 89 zł (przedsprzedaż)
Dostępne: eventim.pl
 

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Fantastyczna formacja, polecam serdecznie!

  https://youtu.be/ie1yDYRM_6Y?si=mAslpFrpDs1XUA3z

  • 0 0

 • Koncerty Tides'ów

  Jestem na każdym ich koncercie w Trójmieście. Kilka z nich była w Gdańsku. Takich kapel na polskim rynku muzycznym brakowało. Świetna formacja, mnóstwo pięknych doznań muzycznych, kapitalne koncerty okraszone zarówno dźwiękiem, jak i światłem. Brawo obsługa elektroakustyków i oświetleniowców! Moim skromnym zdaniem, jest to zbyt mało doceniona formacja. Powinni zapełniać kilkutysięczne sale, ba! Stadiony! Naprawdę ogromny potencjał jest w ich twórczości. No cóż publika woli totalną komercję, np., Sanah szok, :-( Zapełnić stadion? Nieporozumienie. Za kilka lat nikt nie będzie o niej pamiętał. Wracając do TFNebula, to skoro Preisner czy Cedebrg, który, jako młody i ciekawy ciekawych i jakże trafnych brzmień (patrz Anathema nominowana do Grammy) zainteresowali się produkcją ich płyt, to już o CZYMŚ świadczy. Sekcja - stołek (szacun) I BASS (Przemo)! i Maciek - Tworzą niepowtarzalny, pełen kosmicznych klimatów, w których można poczuć adrenalinę i naprawdę wartościową muzykę. Uwaga - płyt trzeba słuchać głośno! Nalepiej na dobrym sprzęcie ;-) Dla mnie fantastyczne TRIO świetnie ze sobą współgrające. Obecny lider - świetne pomysły, dużo przeszkadzajek pod stopą, sekwencer, klimatyczne brzmienia klawiszy współgrające z całością itp. robią swoje. Szkoda tylko, że to obecnie nie Kwartet. "Coś" musiało nie zagrać w zespole. No cóż, życie... Adam bardzo pięknie zapoczątkował istnienie i tworzenie pierwszych 4ch płyt w tej kapeli. Nie ma co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Ponoć ma wyższe aspiracje. Podobno tworzy coś nowego... Życzę mu szczerze wspaniałych osiągnięć, bo jest to arcyważny Twórca pięknych dźwięków i klimatów.
  Wracając do koncertu gdyńskiego, to jestem pewien, że panowie z tfd na pewno wykonają piękny projekt koncertowy w gdyni. idziemy z synem!

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale