• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

BlackBox No.113 - Drabina i Korona

gry

Nie masz pomysłu, jak spędzić sobotę? Może spróbujesz czegoś nowego? Mamy dla Ciebie propozycję! BlackBox 3City to spotkania z larpami. Spotykamy się (mniej więcej) co dwa tygodnie w weekend, aby razem grać właśnie w larpy.

kwi 14

piątek, godz. 19:00 - 22:00

Wstęp wolny
kwi 22-23

sobota - niedziela, godz. 18:00

bilety 20 - 30 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
Nie wiesz, co to jest larp? Mówiąc najprościej, to aktywność na pograniczu gry i sztuki, polegająca na realizacji zadań i celów poprzez wcielaniu się w rolę oraz na wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, podobnie jak w improwizowanym teatrze. Tak, dobrze Ci się wydaje. Gra miejska, escape room, popularna mafia, w którą chyba każdy grał, jadąc pociągiem na szkolną wycieczkę, to też pewnego rodzaju larp.
http://bb3c.pl/co-to-jest-larp/

Nasze spotkania składają się z dwóch części. Najpierw Rozgrzewka: to krótki, kilkunastominutowy wstęp dla wszystkich, którzy z larpami stykają się po raz pierwszy (a przynajmniej takie mają wrażenie). Kilka słów o tym, co to za forma rozrywki, jak grać i dlaczego warto jej spróbować. I gramy!

Na nasze 113-te spotkanie wybraliśmy dla Was larp pod tytułem "Drabina i Korona" którego autorem jest Piotr Milewski.

Polityczny dramat SF należy do tych larpów, które stawiają pytania. Rozgrywka to wspólne poszukiwanie odpowiedzi. W tej grze zrewidujemy wartości i postawy, jakim hołdujemy (albo moglibyśmy, albo powinniśmy) w czasie globalnego kryzysu. Uproszone, ale czytelne kultury fikcyjnych krajów pozwalają zogniskować popularne światopoglądy i metody radzenia sobie (albo unikania) w sytuacji podbramkowej na skalę cywilizacyjną. Must play! dla wszystkich, którzy kochają science fiction, fantastykę socjologiczną i larpy polityczne z wysokimi stawkami.
Inspiracją do powstania scenariusza była powieść Marka S. Huberatha Gniazdo Światów oraz gra karciana Magic the Gathering. Larp miał swoją premierę w finale konkursu larpowego Carbon 2022, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.
Komplet informacji o grze znajdziecie tutaj:
https://bb3c.pl/larp/drabina-i-korona/

W linku poniżej znajdziecie opis gry, szczegóły dotyczące naszego spotkania, listę wakatów oraz informację o tym, jak zapisać się na grę:
https://bb3c.pl/blackbox/blackbox-no-113-drabina-i-korona/
Gra odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (bud. IV, parter, sala F0.17, wejście od skrzyżowania ul. Stryjskiej i Al. Zwycięstwa).

Można (a nawet warto) przynieść swoje napoje i jedzenie.
Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Sprzedaż biletów w cenie 50zł rozpocznie się 23go stycznia o godzinie 20:00. Będzie obowiązywać promocja "Weź przyjaciela, weź przyjaciółkę".

Opinie