stat
Impreza już się odbyła

Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście (3 opinie)

 • sobota, 6 lipca 2013, godz. 14:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Nabrzeże Nowy Port
 • Bilety
  wstęp wolny

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na kolejny epizod wojenny związany z Twierdzą Wisłoujście. Tym razem niecodzienne wydarzenie wpisuje się w cały szereg morskich atrakcji dnia.


Już po raz trzeci Muzeum Historyczne Miasta Gdańska organizuje inscenizację historyczną "Bitwa Morska. Obrona Twierdzy Wisłoujście!" W tegorocznej edycji poza tytułową fortyfikacją udział wezmą dwa galeony oraz dwustu rekonstruktorów z Polski, Litwy i Czech.

Fabuła inscenizacji oparta jest na próbie wdarcia się brytyjskiego okrętu do opanowanego przez Francuzów i Polaków Gdańska w celu przejęcia złota pozostawionego w mieście przez Napoleona Bonaparte. Brytyjczykom miesza szyki załoga Twierdzy Wisłoujście, która podczas kontroli celnej odkrywa, że okręty pierwotnie pod holenderską banderą są tak naprawdę brytyjskie. W efekcie dochodzi do starcia pomiędzy obsadą warowni a okrętami nieprzyjaciela.

W poprzednich dwóch starciach Twierdzy Wisłoujście udało się odeprzeć atak i nie wpuścić Brytyjczyków do Gdańska. Czy tym razem też się uda? Czy złoto Napoleona zostanie wykradzione z Gdańska? Odpowiedź na te pytania już 6 lipca 2013r. o godz. 14.00.

Widzów zapraszamy na nabrzeże w Nowym Porcie przy przeprawie promowej przez Wisłę (ulica Starowiślna).

Dojazd:
- parking dla samochodów przy PGE Arenie (1-sza godzina bezpłatna, każda kolejna - 2 zł). Z terenu parkingu widzów na miejsce inscenizacji będzie dowozić darmowa komunikacja

- Transport komunalny - Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej kursującej w tym rejonie (w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi częściowo kursuje komunikacja zastępcza!)

W związku z organizacją inscenizacji Twierdza Wisłoujście 6 lipca 2013r. będzie udostępniona dla zwiedzających w godz. 16.00 - 18.00. Z widowni do Twierdzy po zakończeniu inscenizacji będzie można dostać się promem Wisłoujście (samochód - 6 zł, osoba - 2 zł)

W celach polepszenia dojazdu i powrotu z tej imprezy, w godz. 13:00-16:30 tramwaje linii 97 na trasie z Chełmu Witosa do Mostostalu oraz autobusy komunikacji zastępczej T4 z Mostostalu do Nowego Portu pojadą z podwojoną częstotliwością co 10 minut.

Z uwagi na równocześnie organizowaną imprezę przy stadionie PGE Arena, zamknięte dla ruchu zostaną ul. Pokoleń Lechii Gdańsk i ul. Nowa Uczniowska, stąd, uruchomienie linii autobusowej T5 w tym dniu w godz. 13:00-16:30 nie będzie możliwe.


Cena biletów wstępu do Twierdzy Wisłoujście:
Normalny:
10.00 zł
Ulgowy:
5.00 zł
Rodzinny*:
20.00 zł
Normalny grupowy**:
9.00 zł
Ulgowy grupowy**:
4.00 zł
*do 8 osób (dwoje dorosłych) ** co najmniej 10 osób

Z terenu parkingu na miejsce inscenizacji będzie kursował bezpłatny transport, zaś komunikacja miejska zwiększy częstotliwość przejazdów.

Bitwa morska przy Twierdzy Wisłoujście 2012


Bitwa Morska - Obrona Twierdzy Wisłoujście 2012

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • Rewelacyjna inscenizacja bitwy !

  Warto tam być i obejrzeć, by mieć jako takie wyobrażenie o tamtych czasach i bitwach o twierdzę. Obejrzeć to na filmie, a w czasie rzeczywistym, duuuuuża różnica.

  • 1 1

 • Dyskryminują uczestników

  Pomagający w organizacji ludzie z Grupy Rekonstrukcyjnej 12 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego z Gdańska mający swoją siedzibę w obiektach Twierdzy Wisłoujścia - dopuszczają się dyskryminacji uczestników imprezy i selekcjonują osoby mogące brac w niej udział. Pierwszy w Polsce taki przypadek - na którym z pewnością mocno ucierpi widowisko a szkoda

  • 0 0

 • inscenizacja bitwy

  Z tego co się orientuje przy organizacji takich widowisk biorą udział firmy od efektów specjalnych i firmy pirotechniczne, przy inscenizacji bitwy morskiej w Gdyni była np. Click Pyro & Art od takich trudniejszych zadań, podziwiam tych, którzy potrafią zrobić taki efekt

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.