stat
Impreza już się odbyła

Biblioteka na Plaży

  • Kalendarz
    1 lipca - 31 sierpnia 2018
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

Już 1 lipca po raz kolejny wystartuje projekt Biblioteka na Plaży. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu przygotowała dla plażowiczów specjalne biblioteczki, które będzie można znaleźć przy wybranych gdańskich kąpieliskach.

lip 22-25

czwartek - niedziela, godz. 10:00

Trójmiasto
Wstęp wolny

25 czerwca - 21 sierpnia 2021, godz. 9:00

Sopot,
bilety 5 - 10 zł
Lato nad morzem nieodłącznie kojarzy się z plażowaniem. Gorące słońce, piasek, a wokół szum morza. W dodatku na gdańskich plażach nie brakuje też ciekawych atrakcji. Jedni wolą spędzać czas w sposób bardziej aktywny, inni preferują bardziej tradycyjne plażowanie i odpoczynek. Jednak obie te grupy będą mogły tego lata umilić swój wypoczynek lekturą. A to wszystko dzięki inicjatywie o nazwie Biblioteka na Plaży.

Na gdańskich kąpieliskach staną specjalnie oznaczone regały, z których będzie można wybrać interesujący nas tytuł. A tych będzie sporo: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romanse, wciągające thrillery, po zapierające dech w piersi przygody z pogranicza fantasy i science fiction. Znajdzie się też coś dla młodszych czytelników - dla dzieci i młodzieży także został przygotowany odpowiedni katalog tytułów. Dodatkowo przygotowane zostaną książki dla turystów zagranicznych. Pojawią się pozycje napisane w języku Szekspira, a także książki niemiecko i rosyjskojęzyczne.

Jak "wypożyczyć" taką książkę? Zarówno regały, jak i same książki, będą miały na sobie specjalne naklejki z logiem akcji. Wybrany przez nas tytuł będziemy mogli swobodnie zdjąć z półki i pogrążyć się w lekturze. Gdy już skończymy czytać, to książkę należy odłożyć z powrotem na swoje miejsce. Chętni mogą też dokładać na półki własne pozycje. WiMBP w Gdańsku również będzie na bieżąco monitorować sytuację i uzupełniać zbiory nowymi tytułami.

Zeszłoroczna akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Czytelnikom udostępniono niemal tysiąc tytułów. Na plaży zorganizowane zostało także spotkanie autorskie. Nadchodzące lato zapowiada się równie ciekawie dla czytelników. Tegoroczna edycja "Biblioteki na Plaży" potrwa od początku lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje bibliotek plażowych:
Jelitkowo, wejscie nr 72 - Bar plażowy
Jelitkowo, wejście nr 65 - Tawerna Klipper
Jelitkowo, wejście nr 63 - Bar plażowy
Molo Brzeźno, wejście nr 52 - Bar plażowy
Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 - Tawerna Dom Zdrojowy
Stogi, wejście nr 26 - Obiekt Służb Ratowniczych
Sobieszewo, wejście nr 16 - Obiekt Służb Ratowniczych
Orle, wejście nr 11 - Obiekt Służb Ratowniczych

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.