stat

Bezpłatne badania w kierunku wad postawy u dzieci w wieku 6-18 lat w Gdańsku

Zespół fizjoterapeutów Przychodni Morskiej serdecznie zaprasza na bezpłatne badania dzieci w kierunku wad postawy. Profesjonalne badanie obejmuje ustawienie barków, łopatek, miednicy, badanie skoliometrem, inklinometrem, pomiar długość kończyn dolnych, badanie stóp w kierunku płaskostopia na podoskopie. Przyjdź na bezpłatne badanie, bo lepiej zapobiegać niż długo leczyć.

Terminy do wyboru:


  • 11.09.2021 - Gdynia, ul. Morska 7 (Przychodnia Morska)

  • 18.09.2021 - Gdańsk - Żabianka, ul. Gospody 7 (Clinica Vitae)

  • 25.09.2021 - Gdynia, ul. Morska 7 (Przychodnia Morska)

  • 02.10.2021 - Gdańsk - Żabianka, ul. Gospody 7 (Clinica Vitae)


Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu / godziny wizyty / TEL: 517 39 38 39 lub 503940740.
Do rezerwacji będzie potrzebny PESEL dziecka.

Ilość miejsc ograniczona, więc prosimy nie zwlekać.

Jeśli się zastanawiasz, czy zgłosić dziecko do badania przeczytaj poniższą informację:
Przychodnia Morska jest zespołem specjalistycznych placówek medycznych prowadzących rehabilitację pacjentów, w szczególności dzieci. Wg naszych badań w kierunku wad postawy przeprowadzonych na populacji blisko 4 000 dzieci, 82% z nich wymaga pomocy fizjoterapeutycznej, a ponad 64% powinno przynajmniej wykonywać ćwiczenia korekcyjne wad postawy. Pozostała grupa kwalifikuje się już niestety tylko do terapii indywidualnych z fizjoterapeutą.

Pandemia COVID-19, która wymusiła naukę zdalną dodatkowo pogłębiła problem wad postawy u dzieci. Potrzeba jest szybka pomoc w tym zakresie, bo zmian w postawie dziecka można tylko dokonać w fazie jego wzrostu. Później zmiany będą już nieodwracalne!

Tak naprawdę pytaniem nie jest: czy moje dziecko ma wady postawy, ale jakie to są wady i jak to naprawić? Nasze badania prowadzone przez fizjoterapeutów dziecięcych dadzą rodzicom wymierną odpowiedź jaki jest stan ich dziecka.

Największy wpływ na wady postawy ma siedzący tryb życia, już od najmłodszych lat. Spędzanie czasu przed telewizorem, ekranem komputera, czy ze smartfonem lub tabletem odbywa się głównie w pozycji siedzącej, która jest najgorsza z możliwych i najbardziej obciążająca kręgosłup. Pochylanie się nad ekranem telefonu dodatkowo potęguje obciążenie karku i obręczy barkowej, które może powodować przykurcze, bóle pleców i głowy. Bezruch negatywnie wpływa na mięśnie, stawy, kości, układ pokarmowy i krwionośny, a dziecko bez aktywności może stracić naprawdę wiele.
Niewykryta lub nieleczona wada postawy ciała u dziecka może prowadzić do poważnych konsekwencji. W najgorszym przypadku do trwałego inwalidztwa, operacji chirurgicznych i konieczności noszenia gorsetów.

Jeśli zaniecha się leczenia wad postawy doprowadzi to do zmniejszenia wydolności organizmu i zmniejszenia pojemności płuc oraz zmian zwyrodnieniowych kośćca. Skutkiem może być również ból kręgosłupa, rwa kulszowa, zwyrodnienia stawów, kłopoty podologiczne (np. odciski, wrastające paznokcie, halluksy, ostroga piętowa), ból głowy, migreny, kłopoty uroginekologiczne (np. nietrzymanie moczu, niepłodność). Dodatkowo może powodować kompleksy, obniżenie samopoczucia i samooceny, nerwice, niedostosowanie do grupy rówieśników, co w konsekwencji może rodzić depresję. Problemy z wadami postawy mogą uniemożliwić rozwijanie dziecku swoich pasji oraz zamknąć karierę zawodową w dziedzinach, gdzie liczy się sprawność fizyczna.

Przychodnia Morska to między innymi zespół fizjoterapeutów dziecięcych i lekarzy rehabilitacji specjalizujący się w rehabilitacji dzieci i leczeniu różnych wad postawy, w tym skolioz. Certyfikowani fizjoterapeuci dziecięcy prowadzą terapie dzieci już od pierwszego ich dnia życia. Zespołem fizjoterapeutów kieruje ekspertka Krajowej Izby Fizjoterapeutów fizjoterapii pediatrycznej - mgr Renata Skwierawska.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.