• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bezpłatna rehabilitacja domowa

Przychodnia Morska w Gdyni uruchamia program wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Dotychczas z tzw. szybkiej ścieżki mogli korzystać tylko pacjenci z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z pozostałych grup niepełnosprawności, czyli osób z lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Przerwa w dostępie do rehabilitacji spowodowana pandemią COVID-19 szczególnie dotknęła tę grupę - mówi prezes Przychodni Morskiej Damian Janczewski.

- Postanowiliśmy uruchomić wstępnie program rehabilitacji tej grupy pacjentów w ich domach. Do tej pory musieli czekać w kolejce jak każdy pacjent, a wiemy, że brak dostępu do fizjoterapeutów niesie konkretne negatywne skutki. Nasze placówki zostały objęte procedurami epidemicznymi, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentów korzystających z zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapii. Powoduje to też ograniczenie ilości osób, które mogą przebywać jednocześnie w placówce medycznej i tym samym możemy pomóc mniejszej liczbie ludzi. Naszym programem pomocy dla osób z niepełnosprawnościami chcemy objąć nie tylko pacjentów w Gdyni, ale w całym Trójmieście. Wiemy, że wiele osób czeka na pomoc, a my staramy się ją nieść zgodnie z naszym hasłem - Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo.

Program terapii domowych ma pozwolić na obsługę dodatkowych pacjentów, którym trudniej jest się dostać do placówek rehabilitacyjnych, właśnie tych z niepełnosprawnościami. Specjaliści Przychodni Morskiej przygotowali odpowiednie procedury, które pozwolą fizjoterapeutom na bezpieczne prowadzenie terapii w domach pacjentów. Zanim dojdzie do wizyty pacjent będzie objęty telefonicznym wywiadem epidemicznym i konsultacją lekarza rehabilitanta w domu pacjenta. Dopiero po tych działaniach zostanie uruchomiona terapia rehabilitacyjna.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w domu?

Po pierwsze, trzeba mieć skierowanie do lekarza rehabilitacji lub przychodni rehabilitacyjnej na terapię w warunkach domowych. Ważne, aby skierowanie zawierało właśnie to określenie. Pozwoli ono, na przyjazd lekarza rehabilitanta i zbadanie pacjenta oraz zlecenie programu leczenia, który będą realizować z pacjentem fizjoterapeuci Przychodni Morskiej. Skierowanie może wystawić lekarz rodzinny (POZ).

Po drugie trzeba przekazać to skierowanie w formie elektronicznej do Przychodni Morskiej. Wystarczy zrobić czytelne zdjęcie skierowania i wysłać mailem wpisując w treść imię, nazwisko i numer telefonu pacjenta na adres: rejestracja@przychodniamorska.pl. Skierowania można też przesłać korzystając z Facebooka Przychodni Morskiej (https://www.facebook.com/PrzychodniaMorska/) i tak samo wysłać zdjęcie oraz dane pacjenta z jego numerem telefonu. Rejestracja przychodni skontaktuje się z pacjentem, potwierdzi przyjęcie skierowania i ustali datę pierwszej wizyty. Jednocześnie poinformuje o procedurze związanej z rehabilitacją domową. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem infolinii: 58 620 99 01.

Skierowania będą przyjmowane do końca czerwca lub do wyczerpania puli miejsc dla pacjentów objętych programem bezpłatnej rehabilitacji.

Informacja o biletach

- obowiązuje rejestracja

Opinie