stat
Impreza już się odbyła

Bezpieczny powrót do szkoły

Koniec wakacji może być przyjemny, radosny i pełen zabawy - a Galeria Zaspa udowodni to już w najbliższą sobotę. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września odbędzie się wyjątkowe, rodzinne wydarzenie pod hasłem "Bezpieczny powrót do szkoły". Na uczniów, ale także całe ich rodziny, czeka mnóstwo ciekawych atrakcji i upominków.

24 lipca - 15 sierpnia 2021

Gdańsk
Wstęp wolny
wrz 5

niedziela, godz. 8:00

Gdańsk, Orunia Górna
bilety 40 zł
przedsprzedaż 15 zł
Impreza odbędzie się w sobotę, 1 września, w godz. 11:00 - 17:00. Motywem przewodnim wydarzenia będzie bezpieczeństwo na drodze, a wszystko to podane w przystępnej, rozrywkowej, ale też bardzo pouczającej formie. Jedną z głównych atrakcji będzie Miasteczko Drogowe, stworzone we współpracy ze Strażą Miejską z Gdańska. Na jego terenie wszystkie dzieci będą mogły poprzez gry, zabawy i liczne konkurencje poznać najważniejsze przepisy ruchu drogowego. Temat bezpiecznego poruszania się po drodze będzie kontynuowany przez instalację pod hasłem "Bezpieczeństwo - moje drugie imię", przygotowaną przez AmberOne, właściciela i zarządcę autostrady A1. Dzieci będą mogły poprzez interaktywne gry uświadomić sobie, jak wiele ważnych decyzji muszą samodzielnie i odpowiedzialnie podejmować będąc uczestnikami ruchu drogowego jako piesi. Pomoże im w tym m.in. interaktywna gra "Droga do szkoły".

Druga z zabaw, "Ambroży w podróży", polegająca na pokonaniu jak największego dystansu samochodem na autostradzie, będzie sprawdzała także wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Dodatkowo będzie można również przetestować swoją pamięć, spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Dla wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się w powyższych konkurencjach, zostały przygotowane upominki - odblaskowe kamizelki, w których każdy będzie doskonale widoczny na drodze, nawet po zmroku.

Ale to nie koniec niespodzianek, jakie w tym wyjątkowym dniu Galeria Zaspa przygotowała dla swoich najmłodszych gości. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonają niezbędniki uczniowskie na powitanie szkoły: szkolną czapkę, zakładkę do książek oraz tytę na słodycze. Aby utrwalić ten moment, na miejscu wydarzenia stać będzie fotobudka, w której wszyscy chętni będą mogli sfotografować się z wykonanymi przez siebie przedmiotami. Z tych zdjęć powstanie później pamiątkowa galeria pt. "Nasi uczniowie", którą będzie można podziwiać na facebookowym profilu Galerii Zaspa.

W podziękowaniu za udział w warsztatach, każdy z jego uczestników będzie mógł wypełnić przygotowaną przez siebie tytkę słodkimi smakołykami.

Impreza jest otwarta i bezpłatna dla wszystkich. Galeria Zaspa w dniu wydarzenia czynna będzie w stałych godzinach od 9:00 do 21:00.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.