• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Bez-radni wobec zmian klimatu - demonstracja pod Radą Miasta Gdańska

Spotkajmy się 28 czerwca o godz. 14:00 przed Radą Miasta Gdańska (Wały Jagiellońskie 1). Pokażmy, że nie zgadzamy się na bezczynność polityków, bo jej kosztem jest nasze zdrowie i życie. I życie i zdrowie przyszłych pokoleń.

Część Skweru Kościuszki w Gdyni, molo w Sopocie, Arena Gdańsk i Wyspa Sobieszewska - to tylko kilka znanych wszystkim miejsc, które do 2030 roku znajdą się pod wodą lub będą przez nią regularnie zalewane! To efekt bezczynności władz wobec katastrofy klimatycznej. Jeśli boisz się o przyszłość swoją i/lub swoich bliskich; chcesz żyć spokojnie i szczęśliwie w ukochanej, nadmorskiej miejscowości, NIE ZWLEKAJ. Twój głos jest potrzebny. Dołącz do demonstracji i razem wyraźmy głośny sprzeciw wobec klimatycznej bierności władz Miasta Gdańska.

Czego żądamy?

Choć w "Planie adaptacji Miasta Gdańska do zmian klimatu do roku 2030" przedstawiono kilka rozwiązań mających ochronić nas przed skutkami katastrofy klimatycznej, to niestety nadal nie widać, by władze wcielały je w życie. Poza tym sama adaptacja to za mało; niezbędne jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, bo to one są główną przyczyną postępującej katastrofy klimatycznej!

Żądamy zatem podjęcia wymiernych działań - ograniczenia emisji i konkretnego przygotowania miasta na ekstremalne zjawiska pogodowe, z którymi już teraz mamy do czynienia! W trosce o zdrowie i życie wszystkich. Sam dokument to za mało.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.