stat
Impreza już się odbyła

Baśnie dla dorosłych na folkowo

Połączenie formy narracyjnej i dźwięków ponad 30 tradycyjnych instrumentów to doskonały przepis na opowiedzenie baśni, i to niejednej. 2 grudnia w niezwykłej przestrzeni kopuły Ogrodu Kreacji grupa Co Słyszał Jesion przedstawi trzy utwory narracyjne okraszone dźwiękami i autorskimi pieśniami.

wrz 8-9

czwartek - piątek, godz. 19:00

Gdańsk Sopot,
bilety 169-349 zł
Kup bilet
lis 8

wtorek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 139 - 199 zł
Kup bilet
O swojej twórczości piszą:

"Podczas ponad dwugodzinnego występu nie pudrujemy świata przedstawionego w baśniach, nie unikamy scen smutnych, groźnych, a niekiedy wręcz brutalnych. Tak jak o życiu poprzez baśnie i mity opowiadali nasi przodkowie, tak i my dotykamy nawet tych mrocznych jego sfer. Dlatego naszą twórczość dedykujemy słuchaczom dorosłym.".

Podczas czwartkowego występu zaprezentowane zostaną trzy historie:

1) Mit o Jaryle i Marzannie (mit słowiański) - opowieść zaczerpnięta wprost z głębin słowiańskiej mitologii. Historia dwojga boskich kochanków związana z najbardziej wyjątkową i magiczną nocą w roku - Nocą Kupały...

2) Siwek Srebrnogrzywek (baśń rosyjska) - barwna baśń wprost z Rosji, niosąca ponadczasowe przesłanie. Czy spełnienie obietnicy danej staremu ojcu odmieni los bohatera?

3) O Rybaku, Urmie i ptaku Czarana (baśń cygańska) - cygańska baśń o niezwykłej dynamice. Pełna magicznych, ale i mrocznych wątków, historia o poszukiwaniu swojego miejsca, a także o pogoni za utraconym szczęściem w świecie, gdzie nawet zwykły przechodzień może okazać się potężnym sprzymierzeńcem, a w mroku nocy czai się pradawne zło...

JAK DOTRZEĆ NA MIEJSCE?

Ogród Kreacji znajduje się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na skraju Gdyni i Sopotu, jest to proste i piękne miejsce nad rzeką Swelina, w lesie, ale bardzo blisko miasta. Jeśli jedziesz z daleka pociągiem, potrzebujesz kupić bilet do Sopotu a później wziąć Ubera/taxi lub przyjechać SKM jeden przystanek do stacji Sopot Kamienny Potok.

1. SKM - wysiadasz na przystanku Sopot Kamienny Potok, wychodzisz na Lidla i idziesz około 5 minut w stronę Gdyni, skręcasz w lewo w ulicę Bernadowską. Idziesz tą ulicą jakieś 7 minut, mijasz po drodze nowe osiedle, dochodzisz do ściany lasu i NIE wchodzisz do niego . Na skraju lasu stoi drewniana tablica malowana ręcznie z napisem Ogród Kreacji i "Baza Marzeń. Ta tablica jest strzałką wskazującą kierunek. Idź za nią pod górkę w las. Pierwsze siedlisko jakie zobaczysz to my, miń kolorowy płot i wejdź na podwórko drugą bramką.

2. SAMOCHODEM - jeśli korzystasz z nawigacji Google, wpisz: "Bernadowska 9, Ogród Kreacji" ale bądź uważna/y, bo nawigacja błędnie pokazuje by na końcu ulicy Bernadowskiej jechać prosto w las.
Należy skręcić lekko w prawo i pod górkę wjechać do lasu. Dlatego przeczytaj poniżej:
Jedziesz Bernadowską aż do Lasu, ale NIE wjeżdżasz do niego! Na skraju lasu stoi drewniana tablica malowana ręcznie z napisem Ogród Kreacji i "Baza Marzeń. Ta tablica jest strzałką wskazującą kierunek. Idź za nią pod górkę w las. Pierwsze siedlisko jakie zobaczysz to my, miń kolorowy płot i wejdź na podwórko drugą bramką.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
Bilety będzie można zakupić na miejscu, tuż przed spektaklem. Płatność gotówką.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • folk / reggae / world
  sty 22
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Plama
  Moribaya
 • widowisko / show , targi , zawody / wyścigi
  sty 20-23
  czwartek - niedziela, g. 7:00 - 21:00
  Gdańsk Sopot, Ergo Arena
  Cavaliada