Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bartas (1 opinia)

Serdecznie zapraszamy na koncert Bartasa 16 września do Blues Club w Gdyni.

wrz 17

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
gru 20

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
Bartas - uznawany za twórcę stylu BEATROCK - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Jest absolwentem Wydziału Jazzu AM w Katowicach oraz laureatem "IDOLA". W latach 2008-2015 zasłynął jako frontman grupy Sztywny Pal Azji. Marek Sierocki powiedział o nim: Ty tworzysz nowy gatunek muzyki.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1.03.2017 r. premierę miał album pt. "Alarm" , nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T.Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar. Płyta obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody "Strażnika historii". Premiera płyty miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 " Niezłomnym - honor ". Zapowiedzią są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu będzie można też usłyszeć utwór "Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji Artysty.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i owatorstwo w sztuce. Marek Sierocki o "Alarmie": "Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo."

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
  • Bilet ulgowy
    20 zł
Bilety ulgowe przysługują studentom.

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.