Impreza już się odbyła

Bańki Ponad Granicami - Trójmiasto 2015

Inicjatywa Bubbles Beyond Borders powstała w odpowiedzi na uprowadzenie ze szkoły dwustu nigeryjskich uczennic przez Boko Haram - terrorystyczną organizację sprzeciwiającą się edukacji dziewcząt. Uprowadzonych do tej pory nie odnaleziono.

w każdy czwartek (do 31.12), godz. 12:20, 14:20

Gdańsk, Żuraw, Długie Pobrzeże
bilety 55 zł
ulgowy 35 zł
lis'21 19-20

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Wstęp wolny
Celem kampanii Bubbles Beyond Borders, zainicjowanej w 2014 roku przez Fundację Leave No Girl Behind International jest podtrzymywanie pamięci o uprowadzonych dziewczętach, zwracanie uwagi na łamanie praw kobiet i dziewcząt oraz domaganie się ich przestrzegania.

22 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00 lokalnego czasu na całym świecie odbywają się wydarzenia realizowane w ramach kampanii. W Polsce Bańki Ponad Granicami pojawią się w Krakowie i w Trójmieście.

W ramach akcji odbędą się pokazy baniek mydlanych oraz akcja informacyjna i fotograficzna. Jako jedyni na świecie będziemy mieć swojego pirata :)

DATA: 22 sierpnia 2015
CZAS: 13:00 - 15:00

Akcja odbywa się w całym świecie. W 2014 roku jedynym krajem w Europie, który wziął udział w akcji, była Wielka Brytania.

W tym roku akcja po raz pierwszy organizowana jest w Polsce!

Organizatorzy akcji w Trójmieście: TOLERADO Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT oraz Krytyka Polityczna, Świetlica w Trójmieście

Szczególne podziękowanie: Instytut Kultury Miejskiej, za przekazanie baniek mydlanych na rzecz akcji.

Przyłączając się do nas pomagasz uwierzyć, że marzenia dziewcząt i kobiet nie mają granic i pokazujesz, że tak jak bańki potrafią pokonać grawitację - Ty stawiasz opór łamaniu ich praw!

Inicjatorkami polskiej odsłony kampanii i organizatorkami krakowskiej akcji są osoby uczestniczące w AKADEMII TRENINGU WENDO - UPEŁNOMOCNIENIE PRZECIW PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ organizowanej przez Fundację Autonomia. WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, opartą na kształceniu ich umiejętności asertywności i samoobrony.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • performance , festiwal sztuki , pokaz
    lis'21 19-20
    piątek - sobota
    Gdańsk
    Narracje #12