• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bałtyk Movie. Pokaz filmu "Najgorszy człowiek na świecie"

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Filmowcy regionu bałtyckiego snują opowieści: surowe, ale jednocześnie okraszone absurdalnym humorem, wypełnione skrajnymi emocjami. Kino znad Bałtyku opowiada historie, które nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie.

Klasyka i nowości, mroźne propozycje z dalekiej Północy i te rodzimych reżyserów, pełne napięcia thrillery i magiczne obrazy zainspirowane folklorem A wszystko to we wnętrzach Centrum św. Jana. Zatop się z nami w świat filmów znad Bałtyku, siedząc wygodnie w gotyckim wnętrzu kościoła!

Opis filmu
Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe to jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.
Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Film: Najgorszy człowiek na świecie (reż. Joachim Trier, 2021, 122')
Termin: 29 VIII 2023, godz. 19.00
Koordynatorzy: Bartosz Filip, Anna Misiek, Joanna Borowik-Hołubowicz;
Identyfikacja graficzna: Dominika Padoł;
Bilety: 15 zł do kupienia na www.nck.interticket.pl i w Centrum św. Jana na godzinę przed seansem; sprzedaż na miejscu zamykana jest 15 minut od rozpoczęcia seansu lub po wyczerapniu zapasów biletów;
Miejsce: Centrum św. Jana, ul. Świętojańska 50

W kolejnych miesiącach:
19 IX 2023, g. 19.00 Silent Twins
reż. Agnieszka Smoczyńska, 2022, 113'
wydarzenie specjalne (wstęp wolny)
19 X 2023, g. 19:00
Festiwal Filmów Jednominutowych

Opinie