stat
Impreza już się odbyła

Bałtycka wiosną

 • w każdą niedzielę (od 03.05 do 31.05.2020),
  godz. 17:00
 • Gdańsk, online
  Organizator: Opera Bałtycka
 • wstęp wolny

W ostatnim czasie największa instytucja kultury województwa pomorskiego działa online. Jak dotąd opublikowaliśmy sporo materiałów, które zyskały sympatię operowych bywalców. Teraz do oprowadzania po kulisach zamkniętego gmachu, reportaży z produkcji niedawnych premier czy autorskiego cyklu Opera Bistro Jerzego Snakowskiego włączamy wydarzenia, na które publiczność czeka najbardziej: koncerty.

Nagrane w warunkach domowych fragmenty muzyczne z repertuaru Opery Bałtyckiej wykonywane są przez muzyków opery oraz współpracujących solistów. Koncerty z cyklu Bałtycka wiosną udostępniane będą we wszystkie niedziele maja o godzinie 17:00, a więc w terminie, do którego przyzwyczailiśmy publiczność. Różnicą będzie jednak miejsce spotkania tym razem nie możemy zaprosić widzów do gmachu Opery Bałtyckiej, ale spotkamy się z nimi w ich domach, za pośrednictwem operowego Facebooka i Youtubea.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie koncertów zobaczyć i usłyszeć będzie można fragmenty z Thaïs, Kandyda, Hrabiny czy Snu nocy letniej, a wykonywać je będą artyści chóru, baletu i orkiestry Opery Bałtyckiej. Wyjątkowymi wydarzeniami będą nagrania przygotowane przez wybitnych solistów współpracujących z Operą, między innymi Katarzynę Nowosad, Wandę Franek czy Marcina Bronikowskiego.

Od początku pandemii Opera Bałtycka angażuje się zarówno w akcje pomocowe (samodzielnie i we współpracy z mecenasem Grupa LOTOS), jak i w promocję sztuki w Internecie. Priorytetem nowej inicjatywy nie są jednak cele charytatywne. Fragmenty muzyczne, które trafią do Internetu, to sposób na wzmocnienie więzi między odizolowanymi od siebie członkami i członkiniami zespołu oraz z publicznością, która tęskni za ulubionymi wykonaniami.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka poważna
  lip 11
  sobota, g. 20:00 - 22:00
  Sopot, Sofitel Grand Sopot
  Grand Music