stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baltic Souvenir

1 i 2 lipca w sopockiej Muszli Koncertowej odbędzie się Festiwal Baltic Souvenir! Jest to wydarzenie skierowane do rodziców z dziećmi, a także dzieci w wieku szkolnym przebywających na wakacyjnych obozach w Trójmieście.

kwi 20

poniedziałek, godz. 9:00, 10:30

bilety 18 zł
maj 25-26

poniedziałek - wtorek, godz. 9:00, 11:00

bilety 15 zł
Kup bilet
Festiwal Baltic Souvenir to przegląd produkcji o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych skierowany do najmłodszych odbiorców i ich rodzin. Repertuar festiwalu zawiera pozycje, które są syntezą dwóch dziedzin sztuki: muzyki i teatru. Na scenie wystąpią profesjonalni muzycy z Trójmiasta w składzie symfonicznym i kameralnym, aktorzy, dyrygent i solistka.

koncerty w Trójmieście


Pierwszego dnia odbędzie się wydarzenie pt. "Śpiewająca Lokomotywa"! Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima w znakomitej oprawie muzycznej i aktorskiej to widowisko dla całych rodzin. Poezja Tuwima bawi, edukuje i wychowuje kolejne pokolenia tym razem w formie koncertu. Bajkowe kostiumy wraz z niecodziennymi rekwizytami tworzą wspaniałe tło dla słowno-muzycznych zmagań.

Wśród wykonawców usłyszą Państwo wyłonionych w drodze castingu aktorów: Aleksandrę Lis, Ewę Olszewską, Bogdana Smagackiego oraz Bajkową Orkiestrę Symfoniczną złożoną z trójmiejskich muzyków, z koncertmistrzem - Natalią Walewską. Całość prowadzi kompozytor, Piotr Salaber, wcielający się w rolę śpiewającego dyrygenta.

Drugiego dnia festiwalu w Muszli Koncertowej odbędzie się letnia odsłona popularnego widowiska muzyczno-teatralnego z cyklu "Antonio Vivaldi Cztery Pory Roku dla dzieci": "Vivaldi na wakacjach". Jest to interaktywny koncert z udziałem aktorów i muzyków, w którym sam Vivaldi pod postacią teatralnej lalki na oczach słuchaczy tworzy swoje wiekopomne dzieło snując przy tym pełne humoru opowieści. W sposób łatwy i przyjemny wprowadza odbiorców w świat własnej muzyki. Dodatkową atrakcją koncertu są piosenki oparte na motywach "Czterech Pór Roku" - kompozycje Piotra Salabera do słów Mariusza Trzaski.

Po każdym z koncertów odbędą się warsztaty tematycznie związane z danym widowiskiem z udziałem występujących w nim aktorów, muzyków, twórców.

PROGRAM

Sobota, 1 lipca

16:00 Inauguracja Festiwalu
16:30 Koncert "Śpiewająca Lokomotywa"
17:45 Warsztaty z aktorami
- Konkursy
- Zabawy
19:00 Zakończenie imprezy

Niedziela, 2 lipca 2017

16:00 Animacje na scenie
16:30 Koncert "Vivaldi na wakacjach"
17:30 Warsztaty z aktorami
- Konkursy
- Zabawy
19:00 Zakończenie Festiwalu

Wstęp na wydarzenia jest całkowicie darmowy.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • teatr dla dzieci , wystawa
  mar 25-3.05
  g. 10:00 - 16:00
  Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
  Dwa światy
 • teatr lalek , teatr dla dzieci
  kwi 20
  poniedziałek, g. 9:00, 10:30
  Sopot, Sala Koncertowa PFK
  Księżycowe opowieści