• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Baltic Sail 2023

Baltic Sail Gdańsk. Międzynarodowy Zlot żaglowców (3 opinie)

Międzynarodowy zlot żaglowców odbywa się w Gdańsku od 14 lat i z roku na rok nabiera wiatru w żagle. Tegoroczna edycja zapowiada się naprawdę imponująco: zlot żaglowców, regaty Nord Cup, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy i możliwość wypływania na rejsy po Zatoce Gdańskiej najpiękniejszymi jachtami Europy to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów dla mieszkańców i turystów odwiedzających miasto.

"Chcemy, żeby Baltic Sail Gdańsk było największą imprezą żeglarską nie tylko w Polsce, ale i jedną z najważniejszych w Europie - mówi Mateusz Kusznierewicz, Ambasador ds. morskich Miasta Gdańska. - Robimy wszystko, by odwrócić Gdańsk w stronę morza, przybliżyć jego mieszkańcom i turystom, nieco zapomniane, tradycje morskie. Popularyzacja żeglarstwa w Polsce jest dla mnie bardzo ważna i mam nadzieję, że wydarzenia takie jak Baltic Sail się do niej przyczynią."

Do gdańskiej mariny, najpiękniej położonej przystani jachtowej w Europie, przypłyną w lipcu żaglowce z portów Szwecji, Rosji, Norwegii i Polski na których pokładzie każdy odwiedzający będzie mógł wypłynąć w rejs po kanale portowym i wodach Zatoki Gdańskiej. W tym roku potwierdziły już obecność m.in. Joanna Saturna, Baltic Beauty, Yunyi Baltiets i Hansine a organizatorzy zapraszają kolejne jednostki.

Dla mniej "morskich" wilków przewidziane są atrakcje na lądzie: kolejna edycja bardzo lubianego festiwalu Szanty pod Żurawiem, kolorowa parada żeglarzy i wiele innych ciekawych imprez towarzyszących Baltic Sail Gdańsk. W ten weekend nie będzie się można w Gdańsku nudzić. Więcej informacji na stronie www.balticsail.pl.
Organizatorem zlotu jest Fundacja Gdańska, patronuje mu Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz a, jako Komandor Zlotu, ster wydarzenia przejął Mateusz Kusznierewicz.

Zlot Baltic Sail
Baltic Sail to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta rejonu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Gävle, Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Fahrhafen, Saasnitz, Lubeka - Tavemünde i Świnoujście.

Baltic Sail Gdańsk
Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Patronat nad imprezą obejmuje Prezydent Gdańska i, jako Komandor zlotu, Mateusz Kusznierewicz. W tym roku zlot odbędzie się po raz czternasty a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy oraz kolejna edycja regat Nord Cup. Zapraszamy na stronę www.balticsail.pl.

PROGRAM ZLOTU

Czwartek 8 lipca
od 12.00 do 18.00 - przypłynięcie żaglowców
od 12.00 - rozpoczęcie działalności Festiwalu Morskiego
od 16.00 - przyjęcie zgłoszeń do regat
20.00 - Zaruski Party

Piątek 9 Lipca
10.00 - 18.00 - Festiwal Morski Targ Rybny
10.00 - 20.00 - Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12. 00 - Rozpoczęcie regat Nord Cup w Górkach Zachodnich
14.30 - 19.30 - Szanty pod Żurawiem cz. 1
20.00 - Wręczenie żeglarzom kluczy do bram Miasta
20.30 - 23.00 - Szanty pod Żurawiem cz. 2
21.00 - Kino pod żaglami

Sobota 10 Lipca
10.00 - start regat Nord Cup
10.00 - 18.00 - Festiwal Morski - Targ Rybny
11.00 - 16.00 - Piknik Żeglarski, gry i zabawy dla dzieci na scenie Długi Targ
10.00 - 18.00 - Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12.00 - Wyścig Specjalny Baltic Sail
19.30 - Parada żeglarzy od ul. Wartkiej do Targu Długiego
20.00 - Wręczenie nagród dla zwycięzców Wyścigu Specjalnego Baltic Sail
20.30 - 23.00 - Koncert Szantowy
21.00 - Kino pod żaglami

Niedziela 11 Lipca
10.00 - 18.00 - Festiwal Morski - Targ Rybny
10.00 - 18.00 - Rejsy żaglowcami po Zatoce Gdańskiej
12.00 - Parada żaglowców na Motławie
14.00 - Pokazy ratownicze na Motławie
16.00 - Pożegnanie żaglowców

Chcesz wziąć udział w wydarzeniu jako wolonariusz? Chcesz poznać ciekawych ludzi i zdobyć doświadczenie? Zgłoś się jako ochotnik, by pomagać przy tej i innych imprezach klikając na link Zgłoszenie

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Budujmy mariny

  fajnie byłoby , gdyby prywatni armatorzy mieli gdzie cumować swoje jachty , jak na razie to taki tłok, że znalezienie miejsca graniczy z cudem a ceny w marinach jakby z kosmosu

  • 1 0

 • baltic sail to impreza na miarę XXI wieku

  mam nadzieję że coroczna.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.