stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baltic Culture Wave: Harbour Dialogue

Wydarzenie w ramach

W dniach 21-24 lipca w Gdyni spotkają się przedstawiciele inicjatyw kulturalnych z pięciu nadbałtyckich krajów. W ramach projektu Baltic Culture Wave w mieście gościć będą kreatywni ludzie z Polski, Danii, Szwecji, Litwy i Niemiec. Polskim partnerem projektu jest Centrum Kultury w Gdyni - samorządowa instytucja kultury finansowana z budżetu miasta Gdynia.

gru 18

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 60 zł
przedsprzedaż 50 zł

Projekt Baltic Culture Wave zrzesza artystów, organizatorów i wszystkich ludzi, którzy na co dzień zajmują się różnymi formami działań artystycznych. Od marca 2012 do września 2013 w ramach projektu rozwijana jest sieć powiązań i organizowane są wydarzenia artystyczne. Koncert finałowy "Harbour Dialogue" i poprzedzające go spotkania i warsztaty mają na celu wspieranie i ożywianie współpracy między państwami z Regionu Morza Bałtyckiego. "Harbour Dialogue" jest kontynuacją ubiegłorocznego wydarzenia "Harbour Symphony", które miało miejsce w Rostocku, w Niemczech.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


21 lipca ruszają zamknięte warsztaty dla muzyków z wymienionych pięciu krajów. Zajęcia poprowadzi Maria Pomianowska - instrumentalistka, wokalistka, kompozytorka, grająca między innymi na wiolonczeli, sarangi czy suce biłgorajskiej.

Z każdego kraju wybranych zostało 3-4 muzyków, którzy wezmą udział w warsztatach. Jeden z artystów każdego z państw uczestniczących w projekcie ma być ekspertem w dziedzinie tradycyjnej muzyki swojego kraju i specjalizować się w grze na jednym z tradycyjnych instrumentów regionu. Ważne jest również, by artysta ten oprócz specjalistycznej znajomości tradycji był zainteresowany i otwarty na nowe trendy w muzyce. Pozostali muzycy poruszają się w obrębie nowoczesnych gatunków muzycznych, takich jak rock, jazz, muzyka elektroniczna itd.
Uczestnicy będą jednocześnie nauczycielami i uczniami, warsztaty mają na celu pobudzenie wzajemnych inspiracji, jak również poszukiwanie elementów wspólnych dla wszystkich uczestniczących krajów partnerskich. Każdego dnia wieczorem w gdyńskim Blues Clubie odbędą się otwarte jam session z udziałem muzyków z krajów partnerskich i przedstawicieli lokalnej sceny muzycznej.

W dniach 23-24 lipca odbędą się także spotkania przedstawicieli instytucji kulturalnych - związanych z muzyką, designem, teatrem i innymi formami działań artystycznych oraz z samymi twórcami. Celem spotkania będzie wymiana wiedzy i doświadczeń oraz rozwijanie wspólnych pomysłów. Projekt "Baltic Culture Wave" ma za zadanie zbudowanie platformy, poprzez stworzenie sieci powiązań pomiędzy instytucjami, organizatorami, artystami i animatorami kulturalnymi w regionie Południowego Bałtyku. Zaproszeni zostali organizatorzy festiwali, właściciele/managerowie klubów, przedstawiciele instytucji, artyści i animatorzy regionalnego i krajowego życia kulturalnego.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert finałowy "Harbour Dialogue" na plaży w Gdyni, który odbędzie się 24 lipca. Muzycy z pięciu krajów zaprezentują przygotowany w czasie warsztatów materiał będący wynikiem współpracy wszystkich muzyków. Proces tworzenia tego koncertu pomyślany został jako dialog między przedstawicielami różnych krajów, jak i dialog między instrumentami ludowymi a nowoczesnymi.

Wstęp na koncert finałowy i jam session jest bezpłatny. Zapraszamy na plażę i do Blues Clubu!!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.