stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ballady Osiedlowe. Koncerty Miasto z Marzeń - Gdynia Główna

Wzruszające, fascynujące i autentyczne! Właśnie takie są historie zebrane podczas spacerów i rozmów z mieszkańcami gdyńskiego Witomina, Meksyku, Oksywia, Cisowej, ZOH-u oraz Fikakowa. Teraz wrócą one do ich autorów na koncertach osiedlowych ballad, które zorganizujemy właśnie w tych gdyńskich dzielnicach. Ballady zebrał i napisał aktor i tekściarz Kuba Kornacki. Zaśpiewa je na scenie razem z aktorką Barbarą Lamprecht, towarzyszyć im będą: Grzegorz Nadolny (kontrabas), Jan Jarecki (klawisze), Ireneusz Kaczmar (instrumenty perkusyjne).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział na dzisiejszy wieczór silny deszcz w Gdyni. Taka prognoza połączona z troską o bezpieczeństwo państwa oraz artystów, instrumentów i sprzętu, a także konieczność zapewnienia komfortu oglądania sprawiły, że zadecydowaliśmy o przeniesieniu dzisiejszego koncertu "Miasto z Marzeń" planowo realizowanego na patio Przystani Sąsiedzkiej przy ul. Śmidowicza 49 do siedziby Teatru Gdynia Główna w podziemiach dworca kolejowego Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1).

koncerty w Trójmieście


Teksty, reżyseria - Kuba Kornacki
Kompozycje, kierownictwo muzyczne - Jan Jarecki
Koncerty są częścią teatralno-społecznego projektu Ballady Osiedlowe realizowanego przez Teatr Gdynia Główna.

Terminy prezentacji:
11 września 2020 g. 19.00 teren SP 35, ul. Uczniowska 1 WITOMINO
13 września 2020 g. 19.00 ogród deszczowy, ul. Śliwkowa 4 OSIEDLE MEKSYK
25 września 2020 g. 19.00 patio Przystani Sąsiedzkiej, ul. Śmidowicza 49 OKSYWIE
UWAGA! Zmiana miejsca wydarzenia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział na dzisiejszy wieczór silny deszcz w Gdyni. Zdecydowaliśmy o przeniesieniu dzisiejszego koncertu do siedziby Teatru Gdynia Główna w podziemiach dworca kolejowego Gdynia Główna (Plac Konstytucji 1). Zaczynamy zgodnie z planem, o godzinie 19. Wstęp na koncert jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. O ewentualnym przeniesieniu sobotniego (Cisowa) i niedzielnego (ZOH) koncertu będziemy wcześniej informować na teatralnym Facebooku i Instagramie.

26 września 2020 g. 19.00 parking parafii pw Przemienienia Pańskiego, ul. Kcyńska 2 CISOWA
27 września 2020 g. 19.00 parking za Przystanią Sąsiedzką, ul. Opata Hackiego 33 ZOH

W przypadku opadów deszczu koncerty odbędą się w Teatrze Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, Dworze PKP Gdynia Głowna

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach projektu Ballady osiedlowe jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Obowiązuje maseczka lub przyłbica.
Projekt finansowany ze środków Miasta Gdyni.

- Żaden gejzer wyobraźni nie jest w stanie sprostać bogactwu życia. Tak można podsumować owoc poszukiwań, które poprzedziły powstanie Ballad Osiedlowych. Wyruszyliśmy na podbój Gdyni, szukając osób, które zechcą podzielić się z nami swoimi historiami. Na naszym szlaku było Witomino, Meksyk, Oksywie, Cisowa oraz rejon ulic Zamenhofa i Opata Hackiego (ZOH). Historie, które usłyszałem od napotkanych ludzi, stały się kanwą piosenek. Piosenek trudnych, bo każda jest jak cały osobny spektakl. A kipi w nich tyle kolorów, że... po przetworzeniu opowieści na piosenki, chyba najsilniejszym uczuciem jest NIEDOSYT. Jeszcze tyle wątków, tak pięknych, przejmujących, wzruszających, się nie zmieściło... Niektórzy z moich rozmówców rozpoznają siebie w tych piosenkach od razu. Innych poukrywałem, skleiłem z innymi bohaterami, aby w ten sposób uczynić ich opowieść bardziej uniwersalną.

Na scenie towarzyszyć mi będzie Basia Lamprecht, jedna z najzdolniejszych absolwentek PPSWA im. Baduszkowej w Gdyni ostatnich lat. A na instrumentach, trzej czarodzieje: Grzegorz Nadolny czarodziej kontrabasu, Jan Jarecki czarodziej klawisza oraz Ireneusz Kaczmar czarodziej perkusjonaliów.

Pewna pani redaktor powiedziała mi, że czasem boi się słuchać moich piosenek. Boi się emocji, jakie one wywołują. Te opowieści chyba ja sam boję się śpiewać...

Kuba Kornacki

WIĘCEJ O PROJEKCIE:
Teatr Gdynia Główna znowu wgryza się w tkankę miasta, by odnaleźć mało znane historie z gdyńskich dzielnic. Nasz najnowszy projekt Ballady osiedlowe to kolejna wyprawa
we wciąż nieodkryte zakamarki miasta. Jesteśmy przekonani, że właśnie tam znajdziemy fascynujące i wzruszające opowieści, które warto ocalić od zapomnienia, opracować i przedstawić na scenie. Gdyńskie opowieści powinny też wrócić do ich autorów teatralne i muzyczne plenerowe prezentacje będą więc miały miejsce w dzielnicach, gdzie je usłyszeliśmy.
Przygotujemy koncert ballad na kanwie opowieści mieszkańców Witomina, Oksywia, ZOH-u, Meksyku, Cisowej oraz Fikakowa i spektakl teatralny na motywach historii mieszkańców ZOH-u, czyli rejonu ulicy Zamenhofa i Opata Hackiego. W ramach projektu zostaną również zorganizowane warsztaty literackie, które poprowadzi aktor i tekściarz, Kuba Kornacki.
Pokaż mniej

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.