stat
PATRONAT

Babu Król

  • czwartek, 25 października,
    godz. 20:00
  • Plama
    Gdańsk, Pilotów 11  mapa
  • 20
    sprzedaż: 58 557-42-47

"Plama" Gdański Archipelag Kultury zaprasza na koncert zespołu BABU KRÓL.Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej - Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra - legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Anna Głuszko - Smolik


Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem "Sted" (2012) z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Bajzel i Budyń wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

Wiosną 2015 r. ukazała się druga płyta zatytułowana "Kurosawosyny". Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego "Ziuta" Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.

Zapraszamy!

www.babukrol.art.pl
www.facebook.com/BabuKrol

 "Plama" Gdański Archipelag Kultury
Ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.gak.gda.pl
www.facebook.com/PlamaGAK

Król

lis 16

piątek, godz. 20:00

bilety 45 zł
przedsprzedaż 35 zł
Kup bilet

SYNY X Protokutura

lis 24

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
przedsprzedaż 30 zł

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)