stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Babskie Granie: Agnieszka Hekiert

Cykl koncertów Babskie Granie po raz trzeci zagości w Klubie Żak. Do niedawna wydawałoby się, że zespołowe granie to zajęcie typowo męskie, ale to stereotypowe postrzeganie regularnie zmieniają kolejne artystki i składy, w których płeć żeńska zaczyna dominować. Występy na scenie klubu Żak, są jasnym dowodem, że damska scena ma moc i wielką siłę przebicia.

Tegoroczna odsłona Babskiego Grania będzie mocno jazzowa i da nam szanse na sprawdzenie czy kobieca twórczość rzeczywiście charakteryzuje się odmienną wrażliwością i podejściem do muzyki. BABSKIE GRANIE 2014 to wokalistki Anna Gadt i Agnieszka Hekiert oraz pianistka Aleksandra Tomaszewska.

BABSKIE GRANIE 2014 / DZIEŃ TRZECI


jazz - koncerty w Trójmieście


26.01.2014 / G.20:00
AGNIESZKA HEKIERT E-JAZZ QUARTET / STORIES / trójmiejska premiera
Agnieszka Hekiert - vocal / Konstantin Kostov - fortepian / Robert Kubiszyn - kontrabas / Cezary Konrad - perkusja

BABSKIE GRANIE 2014 / PROGRAM

24.01.2014 / G.20:00
ALEKSANDRA TOMASZEWSKA QUINTET feat. HENRYK MIŚKIEWICZ / premiera

Henryk Miśkiewicz - Woodwinds: Soprano, Alto, Bass Clarinet / Aleksandra Tomaszewska - piano, keybords / Michał Barański - Acoustic Bass, Bass Guitar / Maciej Grzywacz - Guitar / Paweł Dobrowolski - Drums, Percussion

25.01.2014 / G.20:00
ANNA GADT QUARTET / BREATHING / trójmiejska premiera

Anna Gadt - vocal / Łukasz Ojdana (RGG) - fortepian / Maciej Grabowski (RGG) - kontrabas / Krzysztof Gradziuk (RGG) - perkusja

26.01.2014 / G.20:00
AGNIESZKA HEKIERT / STORIES / trójmiejska premiera

Agnieszka Hekiert - vocal / Konstantin Kostov - fortepian / Robert Kubiszyn - kontrabas / Cezary Konrad - perkusja


"Musiały minąć jakieś 3 tygodnie, żebym zrozumiał te Historie. Album Agnieszki Hekiert, który można w zasadzie uznać za jej solowy debiut nie należy do płyt przebojowych. Nie potrafiłbym wybrać z tej płyty singla. Należy za to do płyt, które powinny znaleźć się w każdej dobrej jazzowej płytotece. Jeśli macie ograniczony budżet, kupcie sobie ten album, zostawiając na półce w sklepie tegoroczne światowe nowości największych wokalistek. Nie będziecie żałować ani przez chwilę. Muzyki nie tworzą nazwiska. Muzyka to emocje, a "Stories" to album zwyczajnie prawdziwy i przez to tak piękny, choć jednocześnie niełatwy, nieprzebojowy. (...)
 
Agnieszka potrafi zaśpiewać wszystko. Z równie niewymuszoną lekkością śpiewa ballady, swinguje, improwizuje bez słów, perfekcyjnie kontroluje oddech w niełatwych szybkich pasażach. To jednak wszystko wydaje się oczywiste, nie to wyróżnia "Stories" na tle innych wokalnych superprodukcji. Również doskonałe kompozycje w wypadku dobrych płyt są oczywiste. Te umieszczone na "Stories" są w sporej części autorstwa Konstantina Kostova. Jest też jedna z najczęściej nagrywanych polskich kompozycji - "On Green Dolphin Street" Bronisława Kapera i "Fragile" Stinga. To świetny zestaw dobrych tekstów i jeszcze lepszej muzyki. Ale wybrać dobre kompozycje to nie wszystko. Trzeba je poczuć tak, żeby słuchacze usłyszeli emocje prawdziwe, a nie udawane. To udało się Agnieszce Hekiert perfekcyjnie...
Ten album jest dla mnie odkryciem. To nie tylko wyśmienita wokalnie i pełna świetnych kompozycji płyta przy pomocy której poznałem talent Agnieszki. To również niesłychanie oryginalny pianista - Konstantin Kostov. Jego gra pełna jest bułgarskich, nieco nietypowych nawet dla wyrobionego jazzowego słuchacza skal. (...) Ja będę do tej płyty często wracał i z pewnością zawsze słuchał jej w całości, co i Wam gorąco polecam..."

Rafał Garszczyński / Radio JAZZ.FM

Przeczytaj także

Informacja o biletach

BILETY
13 zł przedsprzedaż / 23 zł - super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY
15 zł przedsprzedaż / 25 zł - zniżka dla studentów*
30 zł przedsprzedaż / 40 zł – normalne
Ostatni dzień przedsprzedaży: 19.01.2014

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)
Sprzedaż biletów normalnych w sieci Eventim.pl od 20.12.2013. Sprzedaż biletów w Klubie Żak od 7.01.2014.

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży lub promocyjnej. / Płatność za bilety i karnety gotówką, kartą lub przelewem po uzgodnieniu z kasą. / Odbiór rezerwacji nie później niż pół godziny przed imprezą. / Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. / Liczba biletów zniżkowych na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY oraz w promocjach limitowana. / Niewykorzystane limity wejść na dany karnet przepadają (kino, warsztaty, kursy, inne). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. / Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące.

Sprzedaż biletów normalnych i karnetów na wybrane imprezy przez sieć eventim.pl (on-line oraz w EMPIK-ach).

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.