• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Babi Targ

Przed nami 15-ta edycja Babiego Targu w Galerii Przymorze. Impreza gości w gdańskiej galerii od pięciu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkanek Trójmiasta.

Babi Targ to bowiem doskonała okazja by przewietrzyć swoje szafy, dać drugie życie ubraniom, których już się nie nosi oraz sprawić sobie odzież na nadchodzące miesiące.

Impreza jest bezpłatna, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby, które chcą przyjść z własnymi ubraniami, będą musiały dokonać rezerwacji za pomocą formularza dostępnego online na stronie: www.babitarg.com. Zapisy rozpoczną się 11 września, ok. g. 12.00. Warto wziąć pod uwagę, że Babi Targ w Galerii Przymorze w Gdańsku cieszy się już taką popularnością, że miejsca dla Wystawców zwykle kończą się w kilkadziesiąt sekund!

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. BABI TARG to także świetna okazja, by za niewielkie pieniądze uzupełnić garderobę o niezbędną odzież, a nawet upolować modową perełkę!

Impreza to jednak nie tylko wymiana ubrań, ale również spotkanie towarzyskie - na Babim Targu często zawiązują się znajomości i przyjaźnie.

Impreza cieszy się ogromną popularnością wśród naszych Klientek. Cieszymy się, że na dobre zagościła w kalendarzu Galerii - mówi Agnieszka Wojtaszczyk - dyrektor Galerii Przymorze.

Babi Targ doskonale wpisuje się w rozwijający się ruch no-waste, a w tym przypadku less-waste. Chodzi nam o to, by zrobić coś dobrego dla planety, a przy okazji dobrze się bawić w gronie innych kobiet - dodaje Joanna Stankiewicz, organizatorka imprezy.

BABI TARG

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu, Gdańsku i Bydgoszczy, oraz wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się ponad 100 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty - jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy - ogólnopolska akcja wymiany ciuch&oacu te;w Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ - m.in. w ramach Targów Happy Baby na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Festiwalu Sztuka Szuka Malucha!

Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BABILĄD | www.babilad.pl

BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

---
Foto: Przemysław Kozłowski fotografia tekst kreacja

Przeczytaj także

Opinie

 • targi , kiermasz
  cze 11
  niedziela, g. 12:00 - 20:00
  Gdańsk, 100cznia
  Targ Miejski #2