• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

BOTO OPEN AIR: Marta Szefke Groove Band

Zapraszamy na koncert trójmiejskiego zespołu Marta Szefke Groove Band promujący płytę EP Złapać ostrość.

wrz 29

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 40 zł
Kup bilet

w każdy poniedziałek (do 28.08.2023), godz. 21:00

Sopot,
Wstęp wolny
Grupa powstała w maju 2016 roku, zadebiutowała w finale Polish Blues Challenge (Suwałki Blues Festival 2016). Zespół wykonuje autorskie utwory, w których słychać wpływy bluesa, starego rhythm'n'bluesa, soulu, jazzu,a nawet funku. Teksty zaś, po polsku, mówią o człowieku, jego relacji z rzeczywistością, z innymi, z samym sobą. Czasem na poważnie, a czasem z przymrużeniem oka. Autorką kompozycji i tekstów jest Marta Szefke, absolwentka m.in. wokalistyki jazzowej, ale też budownictwa, co skrzętnie wykorzystuje budując niezapomnianą atmosferę na koncertach. A ma ich wiele na swoim koncie - zjeździła bowiem polskie sceny klubowe i festiwalowe z bluesowym zespołem Tortilla, z którym m.in. zagrała wspólny koncert z Wojciechem Karolakiem podczas Toruń Blues Meeting 2014.
Fragmenty płyty Złapać ostrość, obecnej od paru miesięcy w serwisach streamingowych, były prezentowane w stacjach radiowych, m.in. Radio 357, Radio Kultura, Radio Białystok, RadioJAZZ.FM, Polskie Radio 1030 Chicago. Album otrzymał patronat medialny RadioJAZZ.FM, Jazzpress, a także honorowy patronat Prezydenta Miasta Gdynia.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Zespół wystąpi w składzie:
 Marta Szefke - wokal, kompozycje, teksty
 Karolina Krzyżanowska - instr. klawiszowe, wokal wspierający
 Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
 Krzysztof Hnatiuk - bas
 Piotr Jankowski - perkusja
 Bartłomiej Szefke - wokal wspierający

Z niejednego muzycznego pieca chleb jedli, każdy jest muzyczną indywidualnością, ale łączy ich fakt, że kochają występy na żywo, świetnie czują się ze sobą na scenie i szybko nawiązują relację z publicznością, co jest ich znakiem rozpoznawczym.

Opinie