• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ayelet Ori Benita

Ayelet Ori Benita - artystka łączącą głos i perkusję, poszukująca głębokiego dialogu pomiędzy nimi, bitami i melodią.  W jej twórczości słychać wpływy północnoafrykańskiej żydowskiej muzyki tradycyjnej oraz klasycznej muzyki arabskiej. Artystka dodaje do tego bardzo osobisty przekaz połączony z imponującymi umiejętnościami technicznymi i wyjątkowym kobiecym stylem.  

 
Benita nagrywa na scenie fragmenty tekstów hebrajskich i arabskich, tworzy warstwy rytmiczne rapując w miękkiej melodii, która tworzy spójną opowieść - ostatnio skończyła nagrywać swój pierwszy solowy album, oparty w całości na materiale wokalnym i perkusyjnym.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Ayelet jest uczennicą wirtuozów perkusji Zohara Fresco i Yshai'a Aftermanagra. Gra w zespołach "Esev Yam" i "Women Voice and Beat" (występowali m.in na Festiwalu Zbliżenia w Synagodze Gdańskiej  oraz Polska YIDDISHLAND w Teatrze Atelier). Artystka jest również członkinią izraelskiego zespołu:  Ethno stalgic Trio, które wzięło udział m.in w festiwalu muzyki światowej Menagnim Olam oraz w licznych produkcjach teatralnych.

***
Obowiązują następujące wytyczne:
maseczki zasłaniające usta i nos
przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Informacja o biletach

Opinie