stat
Impreza już się odbyła

Autonomia czterech kółek. Jak zmienią się miasta bez kierowców?

Najbliższe spotkanie Civic Hub poświęcimy tematyce pojazdów autonomicznych, samochodów, które docelowo nie będą wymagały kierowcy. Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to jak realna jest to wizja, jak odległa w czasie i co najważniejsze jaki wpływ na nasze miasta będzie miała tak radykalna zmiana w transporcie i codziennej mobilności.Andrzej Wójcicki i Darek Kowalczyk z ADAVIO wprowadzą Was w zagadnienia związane z działaniem pojazdów autonomicznych. Opowiedzą kiedy firmy technologicznie będą gotowe na wprowadzenie autonomicznych samochodów do powszechnego użycia, w jaki sposób auta widzą świat i jak podejmują decyzje.

"Jaki wpływ na metropolie będą miały autonomiczne pojazdy" opowie Piotr M. Smolnicki - architekt-urbanista, doktorant na Politechnice Gdańskiej w temacie nowoczesnej zautomatyzowanej i współdzielonej mobilności metropolitalnej, ekspert doradzający miastom nt. prowadzenia procesów partycypacji społecznej przy planowaniu przestrzennym.

O projekcie SOHJOA Baltic, w ramach którego w Gdańsku opracowany zostanie plan obsługi autonomicznego transportu tzw. "ostatniej mili" dla obszaru Morza Bałtyckiego opowie Magdalena Szymańska, która na co dzień pracuje w Referacie Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie realizuje projekty z obszaru mobilności. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Następnie przewidujemy czas na dyskusję z udziałem wszystkich obecnych na spotkaniu.

Tradycyjnie na uczestników spotkania czekać będzie poczęstunek. Spotkanie odbędzie się po raz drugi w Strefie Inspiracji w City Meble. Blisko przystanek SKM, autobus, tramwaj. Jest również spory parking, zapewniający darmowy postój do 2h (jednak należy pamiętać o potrzebie pobrania biletu).
Miasto apokalipsy
paź 27

sobota, godz. 9:00 - 18:30

Gdynia, ul. Tatrzańska 35
bilety 110 zł
Baśń o rycerzu bez konia
lis 25

niedziela, godz. 12:30

Gdańsk,
bilety 15 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)