stat
Impreza już się odbyła

Aukcja Dzieł Sztuki

W sobotę 24 sierpnia w Sopockim Domu Aukcyjnym kolejna odsłona Aukcji Dzieł Sztuki. Przygotowanych zostało 85 wyjątkowych dzieł sztuki, najwybitniejszych polskich twórców przełomu XIX i XX wieku. Wszystkie prace będzie można też oglądać na wystawie przedaukcyjnej od 12 sierpnia w galerii sztuki dawnej Sopockiego Domu Aukcyjnego przy sopockim Monciaku!


Okładkę katalogu aukcyjnego zdobi przepięknie malowany obraz Alfreda Wierusza - Kowalskiego W drodze na jarmark (poz. 6, cena wywoławcza: 330 000 zł) "... obraz jest bardzo charakterystyczny dla twórczości Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Świadczy o tym zarówno temat, artysta od początku w swojej twórczości przedstawiał sceny rodzajowe z życia wsi polskiej, jak i sposób malowania. Pochodzi on z późnego okresu twórczości artysty w którym widać już pewne wpływy impresjonizmu, zarówno w oddaniu nastroju jak i sposobie malowania, szczególnie w partii nieba". (Fragment ekspertyzy K. Posiadały.). Warto też zwrócić uwagę na inne prace Alfreda Wierusza-Kowalskiego dostępne na aukcji (poz. 7 Sanna (Pędem do miasta),ok. 1890 r., oraz poz. 8 Praca w lesie, ok. 1905 r.)Całkowicie unikatowym obrazem dostępnym na aukcji jest Wyjazd Władysława Podkowińskiego z 1888 r. (poz. 3, cena wywoławcza 500 000zł). Dzieło należące do najwcześniejszych prac olejnych tego warszawskiego malarza było wystawiane Towarzystwie Zachęty do Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzieło Podkowińskiego, malarza uznawanego za prekursora i jednego z głównych przedstawicieli impresjonizmu w Polsce, jest zarówno jednym z pierwszych dzieł na ziemiach polskich, będący tak wyraźną zapowiedzią impresjonistycznego widzenia świata. Jest też jednym z niewielu obrazów olejnych namalowanych przez artystę jeszcze przed wyjazdem do Paryża.

Na aukcji będzie można też licytować przepiękna pracę Adama Styki Przekroczenie wadi, obrazy Wojciecha i Jerzego Kossaków, płótno Jacka Malczewskiego Portret Karola Potkańskiego z 1900 r. oraz dzieła m.in. Wincentego Wodzinowskiego, Otolii Kraszewskiej, Stanisława Witkiewicza, Henryka Szczyglińskiego i innych.

Zapraszamy serdecznie!

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 24 sierpnia 2019, godz. 17.00
Sopocki Dom Aukcyjny Galeria w Sopocie, ul. Bohaterów Monte Cassino 43
Wystawa przedaukcyjna: od 12 sierpnia

licytacja on- line: https://bit.ly/2ZqPYvh
Kontakt: sopot@sda.pl, 585 501 605, 603 287 002

Katalog: https://bit.ly/336apjj

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni