• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Asia Nawojska, Rycerzyki

Asia Nawojska tworzy, pisze, gra i śpiewa. Pianistka, wokalistka, aranżerka. Laureatka Ogólnopolskich Festiwali zarówno jako autorka, jak i interpretatorka. Pomysłodawczyni i reżyserka koncertu "Lema Pamięci" organizowanego w ramach Roku Lema. W swoje twórczości porusza się pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu. W 2018 roku wystartowała z debiutancką, samodzielnie wydaną EP "Kwiaty do domu" i nagrywając na niej autorski materiał zamknęła w różnorodnych utworach swój głos, fortepian oraz instrumenty smyczkowe i perkusjonalia. W swoich piosenkach snuje opowieści o ludziach, zdarzeniach i nieuchwytnych.

Bartek Chaciński: Propozycja Rycerzyków długo wyczekiwana trzecia płyta krakowskiej grupy to rzecz już bardziej pewnie na krajowe imprezy. Pop nie dla każdego, ryzykownie balansujący na krawędzi naiwności, za to perfekcyjnie konserwujący wieczne wakacje, i to te dawne wakacje. Koniec sierpnia to dobry moment na prezentację nowego materiału, choć ten znaliśmy już nieźle i od bardzo pozytywnej strony z singli. () Poza wokalami i tekstami Gosi Zielińskiej, pełnymi zachwytu i zdziwienia, no i poza syntezatorami wykorzystywanymi często na modłę nieco prog-rockową (ale zarazem mocno zanurzonymi w polskim popie lat 80.), najbardziej chyba rozpoznawalnym elementem muzyki Rycerzyków pozostają partie basu Aleksandra Margasińskiego niespokojne, meandrujące, kreujące nierzadko linie melodyczne. Choć prywatnie tęsknię za taką płytą, na której zespół skupiłby się mocniej na budowaniu grooveu i częściej z tych eterycznych rejonów przebijał się na bardziej taneczną stronę grania.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Trzeci album Rycerzyków pt. Zniknij na zawsze ukazał się 27 sierpnia 2021 roku nakładem Thin Man Records. Nowe wydawnictwo Rycerzyków jest owocem zabawy elektronicznymi retro brzmieniami zahaczającymi zarówno o analogową klasykę gatunku jak i uroczą plastikowo-tandetną estetykę Windowsa 95 i pierwszych eksperymentów z midi i instrumentami Casio.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 - 50 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
Bilety na koncert
25 zł ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny tylko w kasie Klubu
45 zł super zniżka* na Kartę do Kultury tylko w kasie Klubu
50 zł bez zniżek w sklepie internetowym i w kasie Klubu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.