• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Aseksualność jako orientacja seksualna

 • środa, 18 maja 2022, godz. 18:00
 • Lokalizacja
  Online
 • Bilety
  wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie dotyczące czwartej orientacji psychoseksualnej, czyli aseksualności.
Specjalistka mgr Justyna Bałdys przybliży tematykę spektrum aseksualności, która dopiero pojawia się z dyskursie publicznym.

14 czerwca - 25 października 2022, godz. 09:30

Online
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 27.12), godz. 9:30

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 347
Wstęp wolny
Na koniec spotkania będzie możliwość zadawania pytań, zatem zapraszamy zarówno osoby zaznajomione z tematem aseksualności jak i osoby chcące poznać ten temat od podstaw.

Justyna Bułdys - psycholożka, coach, terapeutka par. Od 18 lat pracuje gabinetowo z osobami nieheteronormatywnymi, w tym od 2 lat z osobami aseksualnymi.
Aseksualnością interesuje się od kilku lat, jest częstym gościem audycji na temat aseksualności oraz udziela wywiadów związanych z aseksualnością jako psycholożka-ekspertka. Prowadzi szkolenia dla psychologów i psychoterapeutów dotyczące pracy z osobami aseksualnymi i w spektrum aseksualności. W 2019 roku współzałożyła Stowarzyszenie Asfera, działające na rzecz osób w spektrum aseksualności.

Webinar będzie transmitowany na stronie Tolerado na Facebook-u.
Tolerado nie tylko wspiera społeczność osób LGBT+, ale także edukuje społeczeństwo nt. sytuacji naszej społeczności i jej potrzeb. Cykl webinarów w 2021 r. dotyczył wyłącznie osób transpłciowych i niebinarnych i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wierzymy, że edukacja to klucz do zrozumienia i profilaktyki wykluczenia, dlatego w tym roku tworzymy cykl webinarów dotyczący całego spektrum osób LGBT+.

Pomysł na cykl Tęczowe webinary z Tolerado oraz ich tematykę pojawił się przy poszukiwaniu narzędzia do jak najszerszego propagowania wiedzy dotyczących zarówno edukacji o samej społeczności LGBT+, ale także zdrowia psychicznego i fizycznego. Pomysłodawczyni całego cyklu, psycholożka i seksuolożka Magdalena Nowacka, dobrała tematy webinarów kierując się ich potencjalną użytecznością. Istotne również było, czy istnieje łatwy dostęp do rzetelnych i prostych w swym przekazie informacji.

Niezwykle ważne było również zaproszenie odpowiednich prelegentów., czyli osób specjalistycznych z szeroką merytoryczną wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszamy na drugi z nich, autorstwa Justyny Bułdys - Aseksualność jako orientacja seksualna.
Webinar zrealizowany w ramach projektu "Na równych zasadach - przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową poprzez edukację, integrację i kulturę", dofinansowanego przez Miasto Gdańsk.

Spektakl jest częścią Trójmiejskich Dni Równości.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.