stat
Impreza już się odbyła

Aretha - Joanna Knitter z zespołem

 • wtorek, 27 października, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Filharmonia Kaszubska Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255
 • Bilety
  49,
  ulgowy 39
  sprzedaż: 58 672-27-75

Zapraszamy na koncert Joanny Knitter z zespołem - projekt "Aretha".

Projekt "Aretha" powstał w głowie Joanny Knitter na długo przed śmiercią Arethy Franklin, ale jak to zwykle bywa, nie było łatwo wprowadzić go w życie. W końcu jednak się udało i dzięki pomocy i pasji chłopaków z Blues & Folk Connection, możemy posłuchać bluesowych wersji największych przebojów Królowej Soulu. Zabrzmią m.in. Respect, Chain of fools czy Natural woman.

blues - koncerty w Trójmieście


Grający na gitarze Krzysztof Paul sprawia, że piosenki zyskują charakterystyczny, blues-rockowy pazur, za to w gospelowych cuglach trzyma je (dzięki organom Hammonda) Artur Jurek. Gdy dorzuci się do tego rzetelną, rewelacyjną sekcję rytmiczną w postaci Adama Żuchowskiego i Piotra Góry - niewiele trzeba więcej. No, może głosu, który jakoś to wszystko ze sobą połączy. A jeśli o ów głos chodzi, posłużymy się recenzją Czesława Romanowskiego, napisaną po premierze nowego materiału w klubie Żak: "Knitter czuje się na scenie (...) niezwykle swobodnie, jest wulkanem energii, śpiewa całym ciałem (...). Jej interpretacje "Respect". "Think" czy przejmującego, podanego na franklinowską modłę songu Paula Simona "Bridge Over The Troubled Water" przyprawiają o ciarki".

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • rock , pop , soul
  lis 2
  poniedziałek, g. 19:00
  Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Maryla Rodowicz