stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Architektura i zmysły - wykład dra Jacka Friedricha

Wydarzenie w ramach

Festiwal Open House Gdynia | 5 edycja to nie tylko wyjątkowe gdyńskie wnętrza, ale także okazja do spotkania z architektami i badaczami architektury. W tym roku wspólnie z Muzeum Miasta Gdyni zapraszamy serdecznie na wykład dra Jacka Friedricha pt. "Architektura i zmysły", podczas którego wspólnie zastanowimy się nad zmysłowym wymiarem budynków, w których mieszkamy i pracujemy.

dr Jacek Friedrich - Historyk sztuki, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Dyrektor Muzeum Miasta Gdyni. Jego zainteresowania badawcze obejmują dzieje architektury nowoczesnej ze szczególnym uwzględnieniem okresu po 1945 r.; dzieje ochrony zabytków; nowożytną i nowoczesną architekturę gdańską; związki pomiędzy kulturą wizualną a ideologiami w XIX i XX w., a także ilustrację książkową w Polsce po 1945 r. Dużą wagę przywiązuje do popularyzacji kultury artystycznej i architektonicznej. Pomysłodawca i współorganizator wystawy "Niechciane dziedzictwo" poświęconej architekturze XX wieku w Gdańsku i Sopocie (CSW "Łaźnia", Gdańsk 2005). Za udział w ratowaniu zabytków podczas pożaru kościoła św. Katarzyny odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.