stat
Impreza już się odbyła

Apostolis Anthimos Trio

Apostolis Anthimos, nazywany zdrobniale przez fanów i przyjaciół "Lakis" urodził się w 1954 roku w Siemianowicach Śląskich w greckiej rodzinie, osiadłej na Śląsku. Już jako nastolatek stał się jednym z najsłynniejszych śląskich muzyków występując z Józkiem Skrzekiem, Jerzym Piotrowskim oraz Irkiem Dudkiem w zespole "Silesian Blues Band" oraz w Grupie Niemen, z którą nagrał 4 płyty, które na trwałe wpisały się w historię polskiego rocka.

gru 19

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet
sty 5

środa, godz. 17:30, 20:30

Gdynia,
bilety 79 - 159 zł
Kup bilet
Najwspanialsze momenty jego kariery związane są z supergrupą SBB, która jest i była jednym z najważniejszych zespołów (a dla wielu najważniejszym) w historii polskiej muzyki rockowej. Po rozwiązaniu zespołu SBB na początku lat osiemdziesiątych Apostolis Anthimos występował m.in. z grupami "Krzak" oraz "Dżem" jak również nagrywał ze słynnym trębaczem jazzowym Tomaszem Stańką.

jazz - koncerty w Trójmieście


W latach osiemdziesiątych Lakis zamieszkał w Grecji, działając jako muzyk sesyjny i odbywając liczne trasy koncertowe w Grecji oraz zagranicą (Australia, Argentyna, Stany Zjednoczone).

W latach dziewięćdziesiątych uczestniczył w reaktywacji zespołu SBB w 1991, 1993 oraz 1999 roku, odbywając wiele koncertów w kraju i zagranicą i wydając kilka albumów koncertowych. Ponadto, Apostolis nagrał 2 solowe płyty ("Days We Can't Forget" oraz "Theatro") oraz uczestnicząc w wielu projektach muzycznych w Grecji.

Lata 2000-2001 to reaktywacja SBB w składzie: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Paul Wertico oraz tournee po Europie (Niemcy, Czechy, Węgry Polska) oraz przygotowania do nagrania nowej studyjnej płyty....

Apostolis współpracował z wieloma muzykami, nie sposób wymienić wszystkich! Jego goście, współpracownicy i koledzy to m.in. Józef Skrzek, Jerzy Kawalec, Jerzy Piotrowski, Tomasz Szukalski, Andrzej Urny, Czesław Niemen, John Mc Laughin, Pat Metheny, Paul Wertico, Gil Goldstein, Jim Beard, Matt Garison, Miles Evans, Tomasz Stańko, Janusz Skowron oraz wielu, wielu innych...

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.