stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ania Rusowicz - Mój Big Bit (7 opinii)

pop

Jedną z najbardziej kolorowych piosenkarek w latach 60-tych była Ada Rusowicz, wokalistka Niebiesko-Czarnych. 50 lat temu, 24 marca Niebiesko-Czarni zagrali swój pierwszy koncert w Klubie Studentów Wybrzeża Żak. Dzisiaj piosenki Ady śpiewa jej córka, Ania Rusowicz.

Relacja z imprezy

lut 18

piątek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 100 - 115 zł
Kup bilet
kwi 1

piątek, godz. 20:30

Gdańsk Sopot,
bilety 150 - 170 zł
Kup bilet
Pierwsze wrażenie: Ania ma głos Ady. Na scenie wrażenie jest jeszcze mocniejsze, bo Ania po swojej zmarłej 20 lat temu mamie odziedziczyła również niezwyczajną urodę. Czego więcej trzeba? Debiutancki solowy album Ani Rusowicz już w tytule nie pozostawia niedopowiedzeń: to faktycznie jest precyzyjna rekonstrukcja stylu sprzed ponad czterech dekad, a ducha przywoływanych czasów podkreślają oldskulowe solówki gitary i organów. Na płycie mamy sześć przebojów śpiewanych kiedyś przez Adę Rusowicz z Niebiesko-Czarnymi i sześć autorskich kompozycji Ani utrzymanych w klimatach bigbitowych. To nie tyle rekonstrukcja, co rewitalizacja - dynamiczna, liryczna i niebywale ekscytująca. (Mirosław Pęczak / Polityka)

pop - koncerty w Trójmieście


Nie ma sensu ukrywać. Ania Rusowicz to córka tragicznie zmarłej legendy polskiego big bitu - Ady Rusowicz. Głos obydwu pań to istotnie skarb, a czy córka sprostała matce? Trzeba ją usłyszeć.
Układ płyty to sześć piosenek Ady i sześć piosenek córki. MÓJ BIG-BIT rozpoczyna się od "Czekałam na Ciebie tysiąc lat". Wrażenie jest niesamowite. W studiu udało się uzyskać brzmienie niektórych instrumentów jakby żywcem przeniesione z radiowych studiów pierwszej połowy lat 60. wzbogacone o smyczki znane z płyt Lenny Kravitza. Coś pięknego. (...)
"Nie pukaj do moich drzwi" to już klasyczny przebój Ady i kolejny świetny cover na tym krążku. Idealnie wpasowuje się w ten klimat "Przyjdź" Ani. Wokalistka ma niezwykły smak do pisania piosenek w stylu mamy. Czyżby wyrósł nam Kravitz w spódnicy? Jej "Stróże świateł" to niezła porcja psychodelii ze stosownymi efektami nałożonymi na gitary i głos. A "Chciałabym" to następny utwór skomponowany i zaśpiewany w manierze Ady. I bardzo dobry.
Ani Rusowicz wierzę bez dwóch zdań. Nie jest bezwolną kopią mamy. Umie pisać piosenki w stylu big-bitu i śpiewać z takim samym przejęciem. I już jestem ciekaw jej w pełni autorskiego materiału. To może być coś bardzo ciekawego.
(www.poranny.pl)

Informacja o biletach

super zniżka* na KARTĘ DO KULTURY (limitowana liczba): 10 zł przedsprzedaż / 20 zł
zniżka* dla studentów: 15 zł przedsprzedaż / 25 zł
normalne: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej i KARTY DO KULTURY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Okres przedsprzedaży kończy się na 2 dni przed datą koncertu.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży. / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Za bilety można zapłacić przelewem na konto Klubu (po uzgodnieniu z kasą) i odebrać bilety przed koncertem. / Liczba biletów zniżkowych na Kartę do Kultury limitowana. / Miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. / Na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania.

Opinie (7) 2 zablokowane

 • ania rusowicz jest cuuuuudowna! :)

  ania rusowicz jest cuuuuudowna! :)

  • 16 1

 • miejsca siedzące?????

  Toż na tym się nie da usiedzieć!!!!!

  • 10 1

 • dzisiaj już z innym szłaaaaaa, widze gooooooo

  • 2 1

 • bardzo pani aniu jest pani podobna do mamy..pamiętam ją z tamtych cudownych 60-tych lat...ja też chciałam wyglądać jak ada rusowicz,,,oj...pozdrawiam panią i cieszę się,że młodzi sięgają do big-bitu...

  • 8 1

 • (1)

  Szkoda tylko, że Ania Rusowicz jest kopią swojej matki, w tym złym sensie - nic nie wnosi od siebie, a jej postrzeganie big-bitu jest bardzo powierzchowne.

  • 0 9

  • Ooo, znawca się znalazł. Może miałes lepszego nauczyciela niż Ania?

   • 0 0

 • udany koncert

  Piękna wokalistka, porywające piosenki, sympatyczna atmosfera = udany koncert.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pop , clubbing / disko
  sty 21
  piątek, g. 21:00
  Gdańsk, Wolność
  Cypis
 • jazz , pop
  sty 21
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Vex Candy