stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ania Broda

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert i warsztaty dla dzieci "Moja tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem".Koncert i warsztaty przeznaczone dla dzieci 5-11 lat wraz z rodzicami.

Ania Broda - podręczny warsztacik muzyczno-literacki. Piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze... Wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina, magicznych dzwonków i liry korbowej. Eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szybka nauka wpadających w ucho melodyjek. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów, np. dzwonków, trójkątów i tamburynów. Wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Od  2011 roku  koncertuje i nagrywa solowo. Jej koncerty budzą wrażliwość na piękno. Jest niepowtarzalnym przykładem pozytywnej energii w muzyce.  Prowadzi warsztaty śpiewu "białym" głosem oraz zajęcia muzyczno-edukacyjne dla dzieci i dla dorosłych. Improwizuje, zajmuje się  muzykoterapią dla ludzi z zespołem Downa. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna!

Uwaga Dzieci! Powiem Wam, dlaczego zima za nos trzyma, jak zaśpiewać kołysankę dla mamy i taty oraz jak zatańczyć piosenkę o maczku.

Uwaga Rodzice! Interpersonalny charakter zajęć rozbudzi wyobraźnię Waszego dziecka. Pozwoli puścić wodze fantazji i przeżyć cudowną przygodę w Krainie Sztuki.

Zagra dla Was: Ania Broda - śpiew, cymbały, pianino, lira korbowa, dzwonki, drumla.

ANIA BRODA o sobie:
"Od zawsze śpiewam, gram na cymbałach, pianinie i bębnach. Komponuję muzykę  autorską, tradycyjną i filmową.  Piszę piosenki, kołysanki i inne miniatury muzyczne. Inspiracją jest dla mnie piękna poezja - szczególnie ta nieobliczalna i zagadkowa, w której dźwięczą słowa. W muzyce szukam nastrojów, kolorów, wzruszeń, tajemnic i nieprawdopodobnych historii, poruszających delikatne struny wyobraźni. Śpiewam, ponieważ organicznie potrzebuję tej formy ekspresji jaką jest śpiewanie, wołanie, wibrowanie dźwiękiem, krzyczenie, oddychanie śpiewem. Jest to środek wyrazu integralny z instrumentalną częścią mojej muzyki, ale też istniejący w przestrzeni solowej. Trudno mi wyobrazić sobie życie bez śpiewu. To jakby wyłączenie dźwięku w przestrzeni. Śpiew to dla mnie echo wydarzeń i emocji wokół mnie. Każdą muzykę jaką przyswajam poznaję za pomocą zaśpiewanej melodii. Dodatkowo piszę pieśni i  piosenki, a więc opowiadam historie za pomocą melodii i głosu. To dla mnie forma sztuki na pograniczu muzykoterapii. Czysty głos działa i na słuchacza i na twórcę w sposób głęboko poruszający, oczyszczający i inspirujący. To mój własny sposób naprawiania rzeczywistości."

Dyskografia:
"A ja nie chcę spać", 2011
"6 H", 2014
"Najlepsze życzenie", 2014
"Thousand Lakes", 2016.

Album "A ja nie chce spać", inspirowany wierszami polskich poetów, otrzymał główną nagrodę w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" organizowanym prze Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2011 roku. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Pólfinalistka Mam Talent 2015. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna 2016. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. Koncertuje na festiwalach w kraju i zagranicą.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/2101079903455787

Patronat medialny: portal Trojmiasto.pl
Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska.

Informacja o biletach

Bilety do kupienia od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-22.00 w Restauracji Tu Można Marzyć
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25
58 718 32 34
Noc Świątyń
wrz 22

sobota, godz. 18:00

Gdańsk
Wstęp wolny
bilety 25 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)