stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Amber Swing Festival 2016 (1 opinia)

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się trzecia edycja międzynarodowego festiwalu tańców swingowych Amber Swing, czyli nie lada gratka dla miłośników klimatu i muzyki lat trzydziestych XX wieku. Do Gdańska zjadą tancerze z całej Polski i zagranicy, aby wziąć udział w trzydniowych warsztatach i bawić się do białego rana na potańcówkach na naszych nadmorskich parkietach.

lis 27

sobota, godz. 21:00

Gdańsk,
bilety 25 zł
Kup bilet
lip'22 31

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 100 zł
Kup bilet
Powitalna impreza odbędzie się w czwartek 18 sierpnia na plaży w Brzeźnie (wejście nr 52) przy barze "Na Fali" w specjalnie zbudowanych na to wydarzenie namiotach, które posłużą również jako miejsce warsztatów oraz pożegnalnej imprezy w niedzielę 21 sierpnia. W piątek i sobotę tancerze bawić się będą w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Muzykę na żywo zapewni francuski zespół swingowy HOT SWING SEXTET, którego będziemy mogli posłuchać po raz pierwszy w Polsce. Zaserwują wszystko od Django Reinhardta po Duke'a Ellingtona i Ellę Fitzgerald - i to z dużą dawką humoru!

jazz - koncerty w Trójmieście


MAPA

Wieczorami czeka nas zatem dobra zabawa na potańcówkach, a za dnia intensywna nauka na warsztatach. Podobnie jak w zeszłym roku będą to warsztaty Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Tańce te powstały w nowojorskim Harlemie w latach dwudziestych XX wieku na bazie jazzu, stepu i charleston'a. To bardzo radosne tańce, które opierają się na połączeniu partnerów i są całkowicie improwizowane. Warsztaty poprowadzą najlepsi instruktorzy - prawdziwe wilki morskie na morzu tańców swingowych, którzy przyjadą do nas m.in. z Litwy, Szwecji czy Austrii. To wyjątkowa okazja, żeby rozwinąć swoje umiejętności taneczne pod czujnym okiem profesjonalistów z różnych krajów.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu wiele dodatkowych atrakcji. Wszystkich zdradzić nie możemy - ale uchylimy rąbka tajemnicy. Będzie coś dla amatorów dawnej epoki i dla spragnionych rywalizacji - konkurs taneczny Jack'n'Jill z atrakcyjnymi nagrodami. Oprócz tego, podczas imprez można będzie uwiecznić wspomnienia w fotobudce oraz zakupić unikatowe koszulki i gadżety Amber Swing.

Partnerzy festiwalu: Browar Amber, Klub "Winda", Fundacja Tańcz,
Patronat medialny wydarzenia: Radio Gdańsk, www.trojmiasto.pl
Więcej informacji, rejestracja oraz lokalizacja festiwalu na stronie www.amberswing.pl .
Bilety na imprezy wieczorne - przy wejściu.

Opinie (1)

  • Prawdziwi

    swingersi.

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.