• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Alfah Femmes

Alfah Femmes, to starofalowo postcringeowy zespół z Kalifornii Europy Wschodniej Trójmiasta, niestrudzenie prowadzony przez awanturniczą liderkę, która porzuciła karierę aktorską w USA na rzecz powrotu do smutnej ojczyzny.

cze 8

czwartek, godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
cze 10

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Nazwa zespołu to oczywisty ukłon w stronę Violent Femmes, oraz mniej oczywiste ukłony do grupy Dan Kelly & The Alpha Males i ruchu Riot Grrrl. W swoich kompozycjach grupa subtelnie i niesubtelnie kradnie sprawdzone rozwiązania obecne w nurtach new wave, no wave i cold wave, a także art-pop, synth-pop, art-punk, postpunk, post grunge, ogólnie rozumianym indie itd.

koncerty w Trójmieście


Chcąc zrozumieć muzyczny postmodernizm, trzeba uchwycić syntezę wczoraj, teraźniejszości i jutra. To nie tylko kwestia inspiracji bez uciekania się do imitacji. Ważne jest również to, ze wyłania się z tego coś nowego, co z kolei jest źródłem kreatywności dla innych. Olśniewający debiutancki album Alfah Femmes No Need To Die (2020) spełnia wszystkie te zadania, a septet z Gdańska osiąga coś niemal niemożliwego oferując odświeżający zastrzyk dla pomysłowego Sophisti Pop-u, New Wave i nadużywanego terminu Indie, i to wszystko za jednym zamachem. Jasne, w dzisiejszych czasach wiele osób uzurpuje sobie te rzeczy, mówi o wyjątkowości tam, gdzie jej nie ma, odrzucając możliwość nazwania swojego stylu. Ale Alfah Femmes naprawdę mogą się tym pochwalić, ponieważ pomimo mnóstwa wpływów, w każdej chwili brzmią jak oni sami

Sprawdźcie!
https://www.youtube.com/channel/UCDU4JFgtS235lWq9P5pcGkA

Opinie