stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Albo Inaczej 2

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Projekt Albo inaczej po raz pierwszy w Trójmieście! Tuzy polskiej muzyki spotkają się na jednej scenie, by w trakcie dwugodzinnego show zaprezentować najbardziej klasyczne utwory polskiego hip-hopu w zupełnie nowych i wyjątkowych aranżacjach.

Relacja z imprezy

W klubie Stary Maneż wystąpią: Igo (Igor Walaszek zastąpi Krzysztofa Zalewskiego, który nie wystąpi podczas koncertu w Starym Maneżu), Krystyna Prońko, Justyna Święs, Rosalie., Ralph Kaminski, Ten Typ Mes, Emil Blef, Eldo, Te-Tris oraz NumerRaz!

hip-hop - koncerty w Trójmieście


Albo Inaczej to bezprecedensowy projekt na polskiej scenie. Podczas pracy w studiu, ale przede wszystkim na scenie, "pod sztandarem rapowym spotykają się artyści na co dzień z rapem nie związani", a także legendy, które ukształtowały ten gatunek w Polsce.

Wyjściowym założeniem było jednorazowe nagranie "Re-fleksji" Pezeta w interpretacji Andrzeja Dąbrowskiego (klip do utworu znajdziecie na samym dole tekstu). Dopiero po niewątpliwym sukcesie tego utworu włodarze warszawskiej wytwórni zdecydowali się stworzyć cały album, a za nim kolejny.

Najkrócej mówiąc: przerobić klasyczne rapowe teksty na zdatne do użycia, gdy akompaniować będzie im jazz i swing. By projekt mógł zaistnieć, należało wyselekcjonować najlepsze wersy z ponadczasowych kawałków (zachowując przy tym sens poszczególnych utworów), zaangażować grono legendarnych piosenkarzy i piosenkarek oraz zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną.

Dla projektu Albo Inaczej rok zaczął się od nominacji do nagrody Fryderyka w kategorii "Nowe Wykonanie". Na płycie Albo Inaczej 2 za reinterpretacje hip-hopowych klasyków, pod dyrekcją muzyczną Mariusza Obijalskiego, zabrali się Justyna Święs, Mrozu, Natalia Nykiel, Krzysztof Zalewski, Fismoll, Monika Borzym, Rosalie., Ralph Kaminski, Daria Zawiałow, Igo oraz Piotr Zioła. Na warsztat wzięli utwory Sokoła, Grammatika, Miousha i wielu innych.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    95-120 zł
  • Przedsprzedaż
    85 zł
Bilety:
- https://www.interticket.pl/program/albo-inaczej-gdansk-4844
- https://www.biletomat.pl/pop-rock/albo-inaczej-w-gdansku-gdansk-8254/
- https://going.pl/albo-inaczej-gdansk
- https://www.eventim.pl/albo-inaczej-gdansk

Punkty sprzedaży stacjonarnej:
-Salony EMPIK i MEDIAMARKT
-Gdynia CultureBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
-Greckie Biuro Podróży Barkost - GDYNIA - ul. Świętojańska 100
-Biuro Podróży El Globo - SOPOT - ul. Podjazd 9
-Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
-Biuro Turystyczne "Dunaj" - LĘBORK - ul. Targowa 11
-Agencja Podróży i Turystyki Holidays - GDAŃSK - ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.