• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Akcja informacyjna ProfiRAKtyka

Stowarzyszenie Różowy Motyl zaprasza do udziału w akcji ProfiRAKtyka, której celem jest przekazanie informacji co robić, żeby zachować zdrowie i uniknąć chorób nowotworowych piersi.

W sobotę 28 maja 2022 roku od godziny 10 do 14 w Galerii Metropolia (parter, wejście od ul. Wajdeloty) nasi wolontariusze będą uczyć samobadania piersi, informować jakie badania, gdzie i w jakim wieku powinna wykonać kobieta. Zaplanowane są też prezentacje dotyczące profilaktyki raka piersi.

W trakcie spotkania będzie można porozmawiać pielęgniarką senologiczną, opiekującą się kobietami z chorobami piersi, rehamanagerem wspierającym w organizacji procesu leczenia oraz osobami, które chorowały na raka piersi i z sukcesem zakończyły leczenie.

Na miejscu ustawiona będzie ścianka z różowym motylem, ma tle której będzie można zrobić zdjęcie i oznaczyć je w mediach społecznościowych hashtagami #JestemZdrowa #BadamPiersi.

Nasi wolontariusze opowiedzą o nowoczesnym leczeniu w ośrodkach typu breast unit, specjalizujących się w kompleksowej terapii raka piersi. Placówki tego typu mają największe doświadczenie terapeutyczne i nie trzeba do nich skierowania. Tymczasem kobietom często brakuje wiedzy, gdzie się zgłosić w przypadku zauważenia niepokojących zmian. Błądzą między ośrodkami, co wydłuża okres do rozpoczęcia leczenia.

ProfiRAKtyka to akcja profilaktyczna skierowana do mieszkanek woj. pomorskiego, której celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania badań profilaktycznych przez zdrowe kobiety. Regularność ich wykonywania ratuje życie i pozwala uniknąć okaleczającego leczenia nowotworów piersi. Rak piersi wcześnie wykryty jest prawie w 100 procentach wyleczalny.
Partnerem wydarzenia jest Roche Diagnostics.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.