• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Akcja Świeć Przykładem

Serdecznie zapraszamy do ekoakcji pt. "Świeć przykładem", w ramach której chcemy pozbierać z Trójmiasta zużyte świetlówki i jarzeniówki. Po zużyciu to odpady niebezpieczne (zaliczane do zsee - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny)! Zawierają opary rtęci i rtęć w luminoforze.

Świetlówki pękają po wrzuceniu do śmietnika, a rtęć przedostaje się do środowiska i je zatruwa . Dlatego świetlówki powinny być zbierane selektywnie w specjalnych pojemnikach! Nie wolno ich wyrzucać do śmietników!

Pierwsza akcja już w sobotę 24 listopada w sklepie IKEA w Gdańsku (ul. Złota Karczma 26, Gdańsk). Zbieramy stare, zepsute, przepalone świetlówki, jarzeniówki i żarówki LED przy głównym wejściu w sklepie IKEA od godziny 11:00 do 18:00. W zamian mieszkańcy Trójmiasta otrzymają specjalne zniżki na zakup energooszczędnych LEDów. Dodatkowo czekają na wszystkich liczne zabawy i ekoquizy z nagrodami. Będą też rozdawane owoce - w końcu recykling daje owoce. (LEDy to obecne najbardziej ekologiczne źródła światła, zużywają nawet 85% mniej energii niż żarówki, nie zawierają rtęci i nie zużywają się tak szybko).

Dodatkowe informacje o akcji
oraz regulamin na stronie:
www.cycling-recycling.eu


organizator: Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik
gospodarz: Ikea
wykonawca i koordynator akcji:
Aleksandra Olejnik
tel. 797409323
email: louputh@gmail.com
strona www akcji wraz z regulaminem

Opinie