• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Akademia Polskiego Filmu | Amator

Akademia Polskiego Filmu to ogólnopolski program edukacyjny, upowszechniający wiedzę o historii polskiego kina. W ramach APF realizowane są zajęcia dla studentów i wolnych słuchaczy.
Program zajęć podzielony jest na cztery semestry, podczas których zostaną przedstawione najważniejsze filmy z dorobku polskiej kinematografii w porządku chronologicznym. Każdy z semestrów jest odrębną całością i przedstawia filmy z konkretnego okresu od początków kina do współczesności.

W I semestrze 2022/2023 wykłady Akademii Polskiego Filmu będą miały formułę online, jednak wybrane tytuły z programu będą prezentowane stacjonarnie, w sali kinowej Centrum Filmowego.

Szczególnie polecamy studentom PG i UG, którzy na swój wykład ogólnouczelniany wybrali Akademię Polskiego Filmu będziecie mogli zobaczyć arcydzieła polskiego kina na dużym ekranie!
By przyjść na pokaz filmowy nie trzeba zapisywać się na wykład, każdy jest mile widziany. 
 
OPIS FILMU
Amator reż. Krzysztof Kieślowski, 1979r.

Wielokrotnie nagradzany i międzynarodowo doceniony autotematyczny film w reżyserii jednego z najważniejszych autorów kina polskiego. Głównym bohaterem jest Filip Mosz, pracownik zakładu przemysłowego, który postanawia zakupić kamerę filmową, aby udokumentować narodziny i dorastanie swojej córeczki. Jako pierwszy posiadacz kamery zostaje poproszony przez władze zakładu o nakręcenie filmu z okazji rocznicy założenia przedsiębiorstwa. Im więcej czasu poświęca swojej twórczości, tym bardziej odsuwa się od rodziny. Filip z czasem zdobywa większą popularność, przekonując się także o wadach życia filmowca. Amator oprócz bycia autotematycznym komentarzem od Kieślowskiego, porusza się również w sferze ontologicznej z typową dla reżysera finezją, przez co stanowi jedno z jego najchętniej oglądanych dzieł.

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe , DKF
  lut 2
  czwartek, g. 18:30
  Gdańsk, DKF Miłość Blondynki
  Mistrzowie kina: Bohater