stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Akademia Małego Filozofa: Wojna sprawiedliwa

Akademia Małego Filozofa to cykl zajęć warsztatowych, których głównym celem jest rozbudzanie twórczego myślenia oraz kształtowanie intelektualnej samodzielności dzieci poprzez naukę i zabawę. Zaplanowałyśmy 15 warsztatów dla dwóch grup wiekowych, które planujemy zrealizować od marca do grudnia 2018 roku.10 listopada zapraszamy Starszaki na zajęcia "Wojna sprawiedliwa. Czy i kiedy można zacząć wojnę? Czym jest wojna?".

- Grupa Maluszków (dzieci w wieku 4-6 lat) spotykać się będzie raz w miesiącu podczas cyklu zajęć filozoficzno-teatralnych z Magdaleną Bochan-Jachimek.

- Grupa Starszaków (dzieci w wieku 7-9 lat) także spotykać się będzie raz w miesiącu podczas cyklu zajęć z edukacji filozoficznej z Eweliną Grądzką, Dorotą Wolter i Agatą Braun.

HARMONOGRAM:
Zajęcia dla Starszaków (wiek mniej więcej 7-9 lat)
Prowadzenie: Ewelina Grądzka, Agata Braun, Dorota Wolter

09/12/18 Odyseusz i Cyklop - nieistniejące byty. Czy mityczne istoty istnieją? Jak wiele oczu ma Cyklop jeśli istnieje? Czy Shrek istnieje?

Zaproponowane przez nas tematy warsztatów niosą wartości uniwersalne i wpisują się w nowe trendy w kształceniu, w których coraz większy nacisk kładzie się na przełamywanie rutyny i przyciąganie uwagi dzieci poprzez dyskusję i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

Postawiłyśmy sobie za cel pokazanie dzieciakom, ile uciechy można znaleźć w nauce samodzielnego myślenia, tolerancji i szacunku wobec poglądów drugiego człowieka. Mamy nadzieję odkryć przed nimi i ich rodzicami ścieżkę rozwoju osobistego, która mogłaby się stać ciekawym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Chcemy również pokazać rodzicom, że filozofia i rozmowa to ważny punkt w wychowaniu dziecka i nie musi być przekazywana w formie skostniałej i nudnej.

Prowadzące:
- Agata Braun
- niegdyś rzecznik prasowy w Teatrze Atelier. Organizowała imprezy masowe dla Smile Reprezent, pisała artykuły podróżnicze, a od roku spełnia się w roli prezesa Fundacji "A Może By...". Ponad wszystko jednak ukochała sobie teatralne deski. Z trójmiejską sceną związana od czwartego roku życia, z powodzeniem realizuje się występując w produkcjach Centrum Kultury w Gdyni i Sceny138. Uwielbia zarażać wszystkich swoim dziecięcym entuzjazmem. Na równi z czekoladą uwielbia kontakt z ludźmi i kreatywne wykorzystywanie zastanej sytuacji. Wierzy w słowa E.T.A. Hoffmana, iż nie ma nic dziwniejszego i bardziej szalonego jak samo życie.

- Ewelina Grądzka - edukatorka, popularyzatorka nauki. Jest prezesem Stowarzyszenia "Pod wspólnym niebem", którego misją jest zaangażowanie w budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy i promowanie idei pokoju i współpracy. Prowadzi projekty w Polsce i zagranicą, w krajach rozwijających się, np. w Kirgistanie. Wierzy, za Arystotelesem, że "Wszystkim ludziom wrodzone jest pragnienie poznania". Jest doktorantką Akademii Ignatianum w Krakowie na Wydziale Filozoficznym. Przeszła szkolenie z facylitacji zajęć z filozofii dla dzieci przy "The Philosophy Foundation" w Londynie i prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej Sandhurst w Catford, Londyn.

- Dorota Wolter - animatorka kultury, instruktorka teatralna, pedagog. Jest absolwentką Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego i Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z Powiatowym Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie, Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Stacją Kultura w Rumi.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy
ksiegarnia@vademecumgdynia.org lub 58 661 15 41
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze imprezy

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni
 • warsztaty , wystawa , performance , festiwal teatralny
  lis 16-17
  piątek - sobota
  Gdańsk
  Narracje 2018
 • projekcje filmowe
  lis 17
  sobota, g. 10:00
  Gdynia,
  Gdyńskie Centrum Filmowe
  Poranek filmowy dla dzieci
 • pop
  lis 24
  sobota, g. 19:00 - 22:00
  Gdańsk,
  B90
  The Dumplings
 • warsztaty , konsultacje , badania
  lis 17
  sobota, g. 12:00 - 18:00
  Gdańsk,
  Alfa Centrum
  Misie Dzieciom