stat
Impreza już się odbyła

Akademia Gdańska - Prima Aprilis w dawnym Gdańsku.

Jak wyglądało Prima Aprilis w międzywojennym Gdańsku? Jakie żarty publikowały ówczesne gazety, jakie legendy miejskie przekazywali sobie pocztą pantoflową mieszkańcy? 6 kwietnia o godz. 18.00 Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na pełen żartów wykład historyczki sztuki Jagody Załęskiej- Kaczko. Wydarzenie na żywo na kanale YouTube IKM.

Cykl wykładów Akademia Gdańska od kilku lat przybliża mieszkańcom wyjątkowe postacie, które zapisały się w historii Gdańska, wydarzenia, miejsca, obiekty i historie, o których nie tak łatwo znaleźć informacje w mediach czy Internecie. Osoby zaproszone do prowadzenia wykładów specjalizują się w bardzo wąskich dziedzinach historii, nauki i sztuki, co sprawia, że tematyka spotkań jest oryginalna i zawsze niesie ze sobą nową wiedzę czy ciekawostki.

Prowadząca: Jagoda Załęska- Kaczko. Z wykształcenia prawniczka i historyczka sztuki. Obecnie współpracuje z jedną z trójmiejskich kancelarii. W wolnym czasie pisze doktorat na temat gdańskiej architektury i urbanistyki w dobie narodowego socjalizmu.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.