• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Akademia Dokumentalna | McCurry. W pogoni za kolorem (2021)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
mar 29

środa, godz. 18:00

bilety 28,90 zł
przedsprzedaż 18,90 - 26,90 zł
Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Filmy pochodzą z Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie.

W tym semestrze wyjątkowo umożliwiamy jednorazowy udział w spotkaniach bez konieczności kupna karnetu.

Prowadząca: Krystyna Weiher-Sitkiewicz

Plan wydarzenia:
-wprowadzenie do filmu
-projekcja filmu McCurry. W pogoni za kolorem (2021)

cena biletu: 15 zł

OPIS FILMU

McCurry: The Pursuit Of Colour, reż. Denis Delestrac, 2021, Hiszpania, Wielka Brytania, 93min.

Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Stevea McCurryego autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę.
Film, który powstawał przez pięć lat, przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery. Spędził ten czas samotnie, w ciągłym ruchu, z traumą, która często towarzyszyła jego pracy. Poznajemy kluczowe momenty jego dzieciństwa w Pensylwanii, w tym chorobę matki i poważny uraz ręki, a także liczne podróże po świecie, w trakcie których starał się w jednym kadrze przedstawić złożoność ludzkiego życia. W Indiach McCurry, który wówczas fotografował w czerni i bieli, doznał objawienia. Zaczął używać kolorowej kliszy, odkrywając, że kolor pozwala mu pokazać świat w jego pełnej, olśniewającej różnorodności. W filmie wywiady z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i samym fotografem przybliżają nam historie kryjące się za jego zdjęciami.

Opinie

 • projekcje filmowe , przegląd , wykład / prezentacja
  mar 21
  wtorek, g. 17:00 - 20:00
  Gdańsk, Centrum Filmowe UG
  Nowa korporacja (2020)